flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix
Gruppe A
Best of 3
MP MW Diff Pos
Hochmayer C. / Stegmeier E. -2 : 02 : 022+41
Nüßle F. / Stadler C. 0 : 2-2 : 02102
Grabner M. / Österreicher G. 0 : 20 : 2-20-43
 
Gruppe B
Best of 3
MP MW Diff Pos
Hainzl S. / Jurdak A. -1 : 02 : 02 : 033+51
Bittner R. / Kaschmitter G. 0 : 1-0 : 10 : 130-34
Koch P. / Stift P. 0 : 21 : 0-2 : 13202
Weihs P. / Weihs T. 0 : 21 : 01 : 2-31-23
Gruppe C
Best of 3
MP MW Diff Pos
Pfistermüller M. / Thürr M. -0 : 21 : 02 : 032+10
Steiner C. / Szöke M. 2 : 0-1 : 00 : 232+10
Kornberger P. / Kornberger R. 0 : 10 : 1-0 : 130-34
Kapitany E. / Kasparek C. 0 : 22 : 01 : 0-32+10
Gruppe D
Best of 3
MP MW Diff Pos
Gauss A. / Göschl D. -2 : 12 : 02 : 033+51
Fock C. / Stegmeier P. 1 : 2-1 : 20 : 230-44
Toth F. / Weidenhiller E. 0 : 22 : 1-2 : 032+12
Bitriol A. / Bitriol B. 0 : 22 : 00 : 2-31-23
Gruppe E
Best of 3
MP MW Diff Pos
Pomwenger M. / Stadler A. -2 : 02 : 02 : 033+61
Janzso T. / Liedtke J. 0 : 2-2 : 02 : 032+22
Meister G. / Stoppacher B. 0 : 20 : 2-1 : 230-54
Brandl T. / Posch C. 0 : 20 : 22 : 1-31-33
  • 1
    Last 16
    Best of 3
    Hochmayer C. / Stegmeier E. 1
    Freilos 0
  • 2
    Last 16
    Best of 3
    Steiner C. / Szöke M. 0
    Koch P. / Stift P. 2
  • 3
    Last 16
    Best of 3
    Pomwenger M. / Stadler A. 1
    Freilos 0
  • 4
    Last 16
    Best of 3
    Gauss A. / Göschl D. 1
    Freilos 0
  • 5
    Last 16
    Best of 3
    Pfistermüller M. / Thürr M. 1
    Freilos 0
  • 6
    Last 16
    Best of 3
    Janzso T. / Liedtke J. 1
    Freilos 0
  • 7
    Last 16
    Best of 3
    Toth F. / Weidenhiller E. 1
    Nüßle F. / Stadler C. 2
  • 8
    Last 16
    Best of 3
    Hainzl S. / Jurdak A. 1
    Freilos 0
  • 1
    Viertelfinale
    Best of 3
    Hochmayer C. / Stegmeier E. 1
    Koch P. / Stift P. 2
  • 2
    Viertelfinale
    Best of 3
    Pomwenger M. / Stadler A. 1
    Gauss A. / Göschl D. 2
  • 3
    Viertelfinale
    Best of 3
    Pfistermüller M. / Thürr M. 0
    Janzso T. / Liedtke J. 2
  • 4
    Viertelfinale
    Best of 3
    Nüßle F. / Stadler C. 2
    Hainzl S. / Jurdak A. 1
  • 1
    Semifinale
    Best of 3
    Koch P. / Stift P. 0
    Gauss A. / Göschl D. 2
  • 2
    Semifinale
    Best of 3
    Janzso T. / Liedtke J. 1
    Nüßle F. / Stadler C. 2
  • Finale
    Best of 5
    Gauss A. / Göschl D. 0
    Nüßle F. / Stadler C. 2

    Spiel um Platz 3
    Best of 3
    Koch P. / Stift P. 0
    Janzso T. / Liedtke J. 2

flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfixflickerfix