flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix
Gruppe A
Best of 3
MP MW Diff Pos
Bernhard Müllner
15 Reds
-2 : 12 : 022+31
Clemens Kunkel
15 Reds
1 : 2-1 : 220-23
Christian Hackl
TSG
0 : 22 : 1-21-12
 
Gruppe B
Best of 3
MP MW Diff Pos
Ebrahim Baghi
15 Reds
-2 : 01 : 022+31
Walter Kunz
HSEBC
0 : 2-1 : 021-12
Darko Hojan
TSG
0 : 10 : 1-20-23
 
Gruppe C
Best of 3
MP MW Diff Pos
Alexander Trinkl
15 Reds
-2 : 12 : 02 : 033+51
Jutta Braidt
15 Reds
1 : 2-2 : 02 : 032+32
Otmar Pirker
BCEK/S
0 : 20 : 2-0 : 230-64
Romana Freudenthaler
1. UWBC
0 : 20 : 22 : 0-31-23
Gruppe D
Best of 3
MP MW Diff Pos
Richard Kornberger
TSG
-0 : 22 : 02 : 032+22
Michael Peyr
TSG
2 : 0-2 : 12 : 033+51
Karl Kornberger
TSG
0 : 21 : 2-1 : 230-44
René Hoisl
BCEK/S
0 : 20 : 22 : 1-31-33
Gruppe E
Best of 3
MP MW Diff Pos
Clausdieter Franschitz
BULLS
-2 : 02 : 02 : 033+61
Wolfgang Würschinger
TSG
0 : 2-2 : 12 : 13202
Siegfried Roither
TSG
0 : 21 : 2-0 : 230-54
Daniel Dellarich
ESC
0 : 21 : 22 : 0-31-13
Gruppe F
Best of 3
MP MW Diff Pos
Bernhard Wallner
15 Reds
-1 : 22 : 12 : 032+22
Bero Cerinski
TSG
2 : 1-2 : 01 : 232+21
Peter Pretis
BCEK/S
1 : 20 : 2-1 : 230-44
Franz Kovacs
ESC
0 : 22 : 12 : 1-3203
Gruppe G
Best of 3
MP MW Diff Pos
Peter Köppl
PBSCE
-2 : 01 : 22 : 032+32
Helmut Oswald
1. UWBC
0 : 2-1 : 22 : 031-13
Alfried Umschaden
TSG
2 : 12 : 1-2 : 133+31
Natalie Rienzner
OBV
0 : 20 : 21 : 2-30-54
Gruppe H
Best of 3
MP MW Diff Pos
Robert Parik
HSEBC
-0 : 22 : 02 : 132+12
Christian Hochmayer
FBC
2 : 0-2 : 12 : 033+51
Günther Eckhart
1. UWBC
0 : 21 : 2-2 : 031-13
Renato Ernstbrunner
OBV
1 : 20 : 20 : 2-30-54
  • 1
    Last 16
    Best of 3
    Bernhard Müllner
    15 Reds
    2
    Bernhard Wallner
    15 Reds
    0
  • 2
    Last 16
    Best of 3
    Christian Hochmayer
    FBC
    2
    Jutta Braidt
    15 Reds
    0
  • 3
    Last 16
    Best of 3
    Clausdieter Franschitz
    BULLS
    2
    Walter Kunz
    HSEBC
    0
  • 4
    Last 16
    Best of 3
    Michael Peyr
    TSG
    1
    Peter Köppl
    PBSCE
    2
  • 5
    Last 16
    Best of 3
    Alexander Trinkl
    15 Reds
    2
    Robert Parik
    HSEBC
    0
  • 6
    Last 16
    Best of 3
    Bero Cerinski
    TSG
    1
    Christian Hackl
    TSG
    2
  • 7
    Last 16
    Best of 3
    Alfried Umschaden
    TSG
    1
    Richard Kornberger
    TSG
    2
  • 8
    Last 16
    Best of 3
    Ebrahim Baghi
    15 Reds
    2
    Wolfgang Würschinger
    TSG
    0
  • 1
    Viertelfinale
    Best of 5
    Bernhard Müllner
    15 Reds
    3
    Christian Hochmayer
    FBC
    1
  • 2
    Viertelfinale
    Best of 5
    Clausdieter Franschitz
    BULLS
    3
    Peter Köppl
    PBSCE
    2
  • 3
    Viertelfinale
    Best of 5
    Alexander Trinkl
    15 Reds
    2
    Christian Hackl
    TSG
    3
  • 4
    Viertelfinale
    Best of 5
    Richard Kornberger
    TSG
    1
    Ebrahim Baghi
    15 Reds
    3
  • 1
    Semifinale
    Best of 5
    Bernhard Müllner
    15 Reds
    3
    Clausdieter Franschitz
    BULLS
    1
  • 2
    Semifinale
    Best of 5
    Christian Hackl
    TSG
    1
    Ebrahim Baghi
    15 Reds
    3
  • Finale
    Best of 5
    Bernhard Müllner
    15 Reds
    3
    Ebrahim Baghi
    15 Reds
    2

    Spiel um Platz 3
    Best of 3
    Clausdieter Franschitz
    BULLS
    0
    Christian Hackl
    TSG
    2

flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfixflickerfixflickerfix