flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix
Gruppe A
Best of 3
MP MW Diff Pos
Bernhard Müllner
15 Reds
-2 : 02 : 01 : 232+31
Robert Trinbacher
15 Reds
0 : 2-2 : 02 : 132+13
Dieter Kuneth
HSEBC
0 : 20 : 2-0 : 230-64
Christian Kasparek
HSEBC
2 : 11 : 22 : 0-32+22
Gruppe B
Best of 3
MP MW Diff Pos
Ebrahim Baghi
15 Reds
-2 : 02 : 02 : 033+61
Jutta Braidt
15 Reds
0 : 2-1 : 22 : 131-23
Walter Kunz
HSEBC
0 : 22 : 1-0 : 231-34
Wolfgang Kohn
15 Reds
0 : 21 : 22 : 0-31-12
Gruppe C
Best of 3
MP MW Diff Pos
Alexander Trinkl
15 Reds
-2 : 02 : 12 : 133+41
Werner Perschl
HSEBC
0 : 2-2 : 02 : 132+12
Therese Weihs
15 Reds
1 : 20 : 2-0 : 230-54
Andrea Pihurik
15 Reds
1 : 21 : 22 : 0-3103
Gruppe D
Best of 3
MP MW Diff Pos
Clausdieter Franschitz
BULLS
-2 : 12 : 11 : 033+31
Wolfgang Würschinger
TSG
1 : 2-1 : 21 : 031-13
Clemens Kunkel
15 Reds
1 : 22 : 1-1 : 032+12
Otto Dreicher
15 Reds
0 : 10 : 10 : 1-30-34
Gruppe E
Best of 3
MP MW Diff Pos
Richard Kornberger
TSG
-2 : 02 : 02 : 033+61
Helmut Oswald
1. UWBC
0 : 2-2 : 12 : 032+12
Peter Weihs
15 Reds
0 : 21 : 2-0 : 230-54
Otmar Pirker
BCEK/S
0 : 20 : 22 : 0-31-23
Gruppe F
Best of 3
MP MW Diff Pos
Bernhard Wallner
15 Reds
-2 : 02 : 02 : 033+61
Carl Walter Steiner
HSEBC
0 : 2-2 : 02 : 032+22
Robert Lodjn
15 Reds
0 : 20 : 2-2 : 131-33
Peter Pretis
BCEK/S
0 : 20 : 21 : 2-30-54
Gruppe G
Best of 3
MP MW Diff Pos
Christian Pleschko
PSSC
-2 : 12 : 00 : 232+12
Robert Parik
HSEBC
1 : 2-2 : 10 : 231-23
Franz Starhan
HSEBC
0 : 21 : 2-0 : 230-54
Christian Hochmayer
FBC
2 : 02 : 02 : 0-33+61
Gruppe H
Best of 3
MP MW Diff Pos
Franz Pfeiler
1. UWBC
-2 : 11 : 22 : 032+22
Peter Köppl
PBSCE
1 : 2-1 : 22 : 131-13
Michael Peyr
TSG
2 : 12 : 1-2 : 033+41
Siegfried Roither
TSG
0 : 21 : 20 : 2-30-54
  • 1
    Last 16
    Best of 3
    Bernhard Müllner
    15 Reds
    2
    Carl Walter Steiner
    HSEBC
    1
  • 2
    Last 16
    Best of 3
    Michael Peyr
    TSG
    2
    Werner Perschl
    HSEBC
    0
  • 3
    Last 16
    Best of 3
    Richard Kornberger
    TSG
    2
    Wolfgang Kohn
    15 Reds
    0
  • 4
    Last 16
    Best of 3
    Clausdieter Franschitz
    BULLS
    0
    Christian Pleschko
    PSSC
    2
  • 5
    Last 16
    Best of 3
    Alexander Trinkl
    15 Reds
    2
    Franz Pfeiler
    1. UWBC
    0
  • 6
    Last 16
    Best of 3
    Bernhard Wallner
    15 Reds
    1
    Christian Kasparek
    HSEBC
    2
  • 7
    Last 16
    Best of 3
    Christian Hochmayer
    FBC
    2
    Clemens Kunkel
    15 Reds
    0
  • 8
    Last 16
    Best of 3
    Ebrahim Baghi
    15 Reds
    2
    Helmut Oswald
    1. UWBC
    0
  • 1
    Viertelfinale
    Best of 5
    Bernhard Müllner
    15 Reds
    3
    Michael Peyr
    TSG
    0
  • 2
    Viertelfinale
    Best of 5
    Richard Kornberger
    TSG
    2
    Christian Pleschko
    PSSC
    3
  • 3
    Viertelfinale
    Best of 5
    Alexander Trinkl
    15 Reds
    3
    Christian Kasparek
    HSEBC
    1
  • 4
    Viertelfinale
    Best of 5
    Christian Hochmayer
    FBC
    3
    Ebrahim Baghi
    15 Reds
    2
  • 1
    Semifinale
    Best of 5
    Bernhard Müllner
    15 Reds
    3
    Christian Pleschko
    PSSC
    0
  • 2
    Semifinale
    Best of 5
    Alexander Trinkl
    15 Reds
    0
    Christian Hochmayer
    FBC
    3
  • Finale
    Best of 5
    Bernhard Müllner
    15 Reds
    3
    Christian Hochmayer
    FBC
    2

    Spiel um Platz 3
    Best of 3
    Christian Pleschko
    PSSC
    1
    Alexander Trinkl
    15 Reds
    2

flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfixflickerfixflickerfix