flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix
Gruppe A
Best of 3
MP MW Diff Pos
Gerald Österreicher
15 Reds
-2 : 02 : 122+31
Gerhard Zeitlhofer
Snock
0 : 2-2 : 02102
Peter Weihs
15 Reds
1 : 20 : 2-20-33
 
Gruppe B
Best of 3
MP MW Diff Pos
Gustav Lodjn
KSC
-1 : 22 : 021+11
Georg Hanisch
15 Reds
2 : 1-0 : 221-13
Markus Ring
15 Reds
0 : 22 : 0-2102
 
Gruppe C
Best of 3
MP MW Diff Pos
Nenad Milojević
15 Reds
-2 : 02 : 00 : 232+22
Arno Butterweck
-
0 : 2-0 : 21 : 230-54
Peter Fichte
-
0 : 22 : 0-2 : 132+13
Sascha Artinger
15 Reds
2 : 02 : 11 : 2-32+21
Gruppe D
Best of 3
MP MW Diff Pos
Michael Zeitlhofer
Snock
-1 : 22 : 02 : 132+22
Gerhard Plaschka
15 Reds
2 : 1-2 : 12 : 133+31
Barbara Fegerl
15 Reds
0 : 21 : 2-0 : 230-54
Garri Kozhanovskiy
HSEBC
1 : 21 : 22 : 0-3103
Gruppe E
Best of 3
MP MW Diff Pos
Patrick Stegmeier
15 Reds
-2 : 12 : 02 : 033+51
Hanna Schneider
15 Reds
1 : 2-1 : 21 : 230-34
Gerhard Wolf
15 Reds
0 : 22 : 1-0 : 231-33
Do-Hee Kim
-
0 : 22 : 12 : 0-32+12
  • 1
    Last 16
    Best of 3
    Gerald Österreicher
    15 Reds
    1
    Freilos 0
  • 2
    Last 16
    Best of 3
    Nenad Milojević
    15 Reds
    0
    Markus Ring
    15 Reds
    2
  • 3
    Last 16
    Best of 3
    Patrick Stegmeier
    15 Reds
    1
    Freilos 0
  • 4
    Last 16
    Best of 3
    Gerhard Plaschka
    15 Reds
    1
    Freilos 0
  • 5
    Last 16
    Best of 3
    Sascha Artinger
    15 Reds
    1
    Freilos 0
  • 6
    Last 16
    Best of 3
    Do-Hee Kim
    -
    1
    Freilos 0
  • 7
    Last 16
    Best of 3
    Michael Zeitlhofer
    Snock
    2
    Gerhard Zeitlhofer
    Snock
    0
  • 8
    Last 16
    Best of 3
    Gustav Lodjn
    KSC
    1
    Freilos 0
  • 1
    Viertelfinale
    Best of 3
    Gerald Österreicher
    15 Reds
    2
    Markus Ring
    15 Reds
    0
  • 2
    Viertelfinale
    Best of 3
    Patrick Stegmeier
    15 Reds
    2
    Gerhard Plaschka
    15 Reds
    0
  • 3
    Viertelfinale
    Best of 3
    Sascha Artinger
    15 Reds
    2
    Do-Hee Kim
    -
    0
  • 4
    Viertelfinale
    Best of 3
    Michael Zeitlhofer
    Snock
    1
    Gustav Lodjn
    KSC
    2
  • 1
    Semifinale
    Best of 3
    Gerald Österreicher
    15 Reds
    2
    Patrick Stegmeier
    15 Reds
    1
  • 2
    Semifinale
    Best of 3
    Sascha Artinger
    15 Reds
    2
    Gustav Lodjn
    KSC
    0
  • Finale
    Best of 3
    Gerald Österreicher
    15 Reds
    2
    Sascha Artinger
    15 Reds
    1

    Spiel um Platz 3
    Best of 3
    Patrick Stegmeier
    15 Reds
    0
    Gustav Lodjn
    KSC
    2

flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix