flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix
Gruppe A
Best of 3
MP MW Diff Pos
Bernhard Müllner
15 Reds
-2 : 12 : 122+21
Christian Hackl
TSG
1 : 2-2 : 12102
Peter Köppl
PBSCE
1 : 21 : 2-20-23
 
Gruppe B
Best of 3
MP MW Diff Pos
Richard Kornberger
TSG
-2 : 12 : 02 : 033+51
Christian Pleschko
PSSC
1 : 2-2 : 02 : 032+32
Gustav Lodjn
KSC
0 : 20 : 2-2 : 131-33
Chang Liang Chen
KSC
0 : 20 : 21 : 2-30-54
Gruppe C
Best of 3
MP MW Diff Pos
Ebrahim Baghi
15 Reds
-2 : 12 : 12 : 033+41
Helmut Oswald
1. UWBC
1 : 2-2 : 12 : 132+12
Robert Trinbacher
15 Reds
1 : 21 : 2-1 : 230-34
Max Thurner
15 Reds
0 : 21 : 22 : 1-31-23
Gruppe D
Best of 3
MP MW Diff Pos
Alexander Trinkl
15 Reds
-2 : 02 : 02 : 133+51
Wolfgang Würschinger
TSG
0 : 2-0 : 22 : 031-23
Bernhard Berndl
HSEBC
0 : 22 : 0-1 : 231-12
Zlatko Blažević
KSC
1 : 20 : 22 : 1-31-24
Gruppe E
Best of 3
MP MW Diff Pos
Clausdieter Franschitz
BULLS
-2 : 12 : 02 : 033+51
Franz Pfeiler
1. UWBC
1 : 2-2 : 12 : 032+22
Werner Perschl
HSEBC
0 : 21 : 2-2 : 031-13
Stjepan Rados
KSC
0 : 20 : 20 : 2-30-64
Gruppe F
Best of 3
MP MW Diff Pos
Carl Walter Steiner
HSEBC
-2 : 02 : 02 : 033+61
Bernhard Wallner
15 Reds
0 : 2-2 : 02 : 032+22
Rudolf Nusser
KSC
0 : 20 : 2-0 : 230-64
Therese Weihs
15 Reds
0 : 20 : 22 : 0-31-23
  • 1
    Last 16
    Best of 3
    Bernhard Müllner
    15 Reds
    1
    Freilos 0
  • 2
    Last 16
    Best of 3
    Bernhard Wallner
    15 Reds
    2
    Helmut Oswald
    1. UWBC
    1
  • 3
    Last 16
    Best of 3
    Clausdieter Franschitz
    BULLS
    2
    Christian Pleschko
    PSSC
    0
  • 4
    Last 16
    Best of 3
    Alexander Trinkl
    15 Reds
    1
    Freilos 0
  • 5
    Last 16
    Best of 3
    Ebrahim Baghi
    15 Reds
    1
    Freilos 0
  • 6
    Last 16
    Best of 3
    Carl Walter Steiner
    HSEBC
    2
    Christian Hackl
    TSG
    0
  • 7
    Last 16
    Best of 3
    Franz Pfeiler
    1. UWBC
    2
    Bernhard Berndl
    HSEBC
    1
  • 8
    Last 16
    Best of 3
    Richard Kornberger
    TSG
    1
    Freilos 0
  • 1
    Viertelfinale
    Best of 5
    Bernhard Müllner
    15 Reds
    3
    Bernhard Wallner
    15 Reds
    0
  • 2
    Viertelfinale
    Best of 5
    Clausdieter Franschitz
    BULLS
    1
    Alexander Trinkl
    15 Reds
    3
  • 3
    Viertelfinale
    Best of 5
    Ebrahim Baghi
    15 Reds
    1
    Carl Walter Steiner
    HSEBC
    0
  • 4
    Viertelfinale
    Best of 5
    Franz Pfeiler
    1. UWBC
    1
    Richard Kornberger
    TSG
    3
  • 1
    Semifinale
    Best of 5
    Bernhard Müllner
    15 Reds
    3
    Alexander Trinkl
    15 Reds
    1
  • 2
    Semifinale
    Best of 5
    Ebrahim Baghi
    15 Reds
    3
    Richard Kornberger
    TSG
    2
  • Finale
    Best of 5
    Bernhard Müllner
    15 Reds
    3
    Ebrahim Baghi
    15 Reds
    1

    Spiel um Platz 3
    Best of 3
    Alexander Trinkl
    15 Reds
    1
    Richard Kornberger
    TSG
    2

flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix