flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix
Gruppe A
Best of 3
MP MW Diff Pos
Bernhard Müllner
15 Reds
-2 : 02 : 022+41
Christian Pleschko
PSSC
0 : 2-2 : 02102
Robert Parik
HSEBC
0 : 20 : 2-20-43
 
Gruppe B
Best of 3
MP MW Diff Pos
Richard Kornberger
TSG
-2 : 02 : 022+41
Bero Cerinski
TSG
0 : 2-2 : 02102
Jutta Braidt
15 Reds
0 : 20 : 2-20-43
 
Gruppe C
Best of 3
MP MW Diff Pos
Ebrahim Baghi
15 Reds
-2 : 02 : 022+41
Carl Walter Steiner
HSEBC
0 : 2-2 : 121-12
Karl Kornberger
TSG
0 : 21 : 2-20-33
 
Gruppe D
Best of 3
MP MW Diff Pos
Alexander Trinkl
15 Reds
-2 : 02 : 02 : 033+61
Helmut Oswald
1. UWBC
0 : 2-2 : 00 : 231-23
Karl Schwarz
15 Reds
0 : 20 : 2-0 : 230-64
Peter Köppl
PBSCE
0 : 22 : 02 : 0-32+22
Gruppe E
Best of 3
MP MW Diff Pos
Clausdieter Franschitz
BULLS
-2 : 12 : 02 : 033+51
Wolfgang Würschinger
TSG
1 : 2-2 : 02 : 032+32
Werner Perschl
HSEBC
0 : 20 : 2-0 : 230-64
Erich Haas
TSG
0 : 20 : 22 : 0-31-23
Gruppe F
Best of 3
MP MW Diff Pos
Bernhard Wallner
15 Reds
-2 : 12 : 02 : 133+41
Franz Pfeiler
1. UWBC
1 : 2-1 : 22 : 03102
Alfried Umschaden
TSG
0 : 22 : 1-0 : 231-34
Anton Moosbrugger
SCK
1 : 20 : 22 : 0-31-13
  • 1
    Last 16
    Best of 3
    Bernhard Müllner
    15 Reds
    1
    Freilos 0
  • 2
    Last 16
    Best of 3
    Franz Pfeiler
    1. UWBC
    0
    Carl Walter Steiner
    HSEBC
    2
  • 3
    Last 16
    Best of 3
    Clausdieter Franschitz
    BULLS
    0
    Bero Cerinski
    TSG
    2
  • 4
    Last 16
    Best of 3
    Alexander Trinkl
    15 Reds
    1
    Freilos 0
  • 5
    Last 16
    Best of 3
    Ebrahim Baghi
    15 Reds
    1
    Freilos 0
  • 6
    Last 16
    Best of 3
    Bernhard Wallner
    15 Reds
    0
    Christian Pleschko
    PSSC
    2
  • 7
    Last 16
    Best of 3
    Wolfgang Würschinger
    TSG
    0
    Peter Köppl
    PBSCE
    2
  • 8
    Last 16
    Best of 3
    Richard Kornberger
    TSG
    1
    Freilos 0
  • 1
    Viertelfinale
    Best of 5
    Bernhard Müllner
    15 Reds
    3
    Carl Walter Steiner
    HSEBC
    0
  • 2
    Viertelfinale
    Best of 5
    Bero Cerinski
    TSG
    2
    Alexander Trinkl
    15 Reds
    3
  • 3
    Viertelfinale
    Best of 5
    Ebrahim Baghi
    15 Reds
    3
    Christian Pleschko
    PSSC
    0
  • 4
    Viertelfinale
    Best of 5
    Peter Köppl
    PBSCE
    0
    Richard Kornberger
    TSG
    3
  • 1
    Semifinale
    Best of 5
    Bernhard Müllner
    15 Reds
    3
    Alexander Trinkl
    15 Reds
    0
  • 2
    Semifinale
    Best of 5
    Ebrahim Baghi
    15 Reds
    2
    Richard Kornberger
    TSG
    3
  • Finale
    Best of 5
    Bernhard Müllner
    15 Reds
    3
    Richard Kornberger
    TSG
    1

    Spiel um Platz 3
    Best of 3
    Alexander Trinkl
    15 Reds
    0
    Ebrahim Baghi
    15 Reds
    2

flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix