flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix
Gruppe A
Best of 3
MP MW Diff Pos
Bernhard Müllner
15 Reds
-2 : 02 : 122+31
Franz Pfeiler
1. UWBC
0 : 2-2 : 02102
Robert Parik
HSEBC
1 : 20 : 2-20-33
 
Gruppe B
Best of 3
MP MW Diff Pos
Ebrahim Baghi
15 Reds
-2 : 00 : 22102
Wolfgang Würschinger
TSG
0 : 2-1 : 220-33
Bernhard Wallner
15 Reds
2 : 02 : 1-22+31
 
Gruppe C
Best of 3
MP MW Diff Pos
Richard Kornberger
TSG
-2 : 02 : 01 : 232+32
Helmut Oswald
1. UWBC
0 : 2-2 : 10 : 231-33
Ronald Strasser
1. UWBC
0 : 21 : 2-0 : 230-54
Thomas Auer
PSSC
2 : 12 : 02 : 0-33+51
Gruppe D
Best of 3
MP MW Diff Pos
Clausdieter Franschitz
BULLS
-2 : 12 : 02 : 033+51
Carl Walter Steiner
HSEBC
1 : 2-2 : 02 : 132+22
Jutta Braidt
15 Reds
0 : 20 : 2-0 : 230-64
Wolfgang Kohl
BULLS
0 : 21 : 22 : 0-31-13
Gruppe E
Best of 3
MP MW Diff Pos
Josef Kerschbaumer
1. LSV
-0 : 21 : 22 : 131-23
Darko Hojan
TSG
2 : 0-2 : 12 : 033+51
Christian Pleschko
PSSC
2 : 11 : 2-2 : 032+22
Walter Kunz
HSEBC
1 : 20 : 20 : 2-30-54
Gruppe F
Best of 3
MP MW Diff Pos
Alexander Trinkl
15 Reds
-2 : 01 : 02 : 033+51
Bero Cerinski
TSG
0 : 2-1 : 02 : 032+12
Franz Starhan
HSEBC
0 : 10 : 1-0 : 130-34
Alfred Buchacher
CSW
0 : 20 : 21 : 0-31-33
  • 1
    Last 16
    Best of 3
    Bernhard Müllner
    15 Reds
    1
    Freilos 0
  • 2
    Last 16
    Best of 3
    Bero Cerinski
    TSG
    0
    Richard Kornberger
    TSG
    2
  • 3
    Last 16
    Best of 3
    Darko Hojan
    TSG
    0
    Ebrahim Baghi
    15 Reds
    2
  • 4
    Last 16
    Best of 3
    Clausdieter Franschitz
    BULLS
    1
    Freilos 0
  • 5
    Last 16
    Best of 3
    Thomas Auer
    PSSC
    1
    Freilos 0
  • 6
    Last 16
    Best of 3
    Alexander Trinkl
    15 Reds
    2
    Franz Pfeiler
    1. UWBC
    1
  • 7
    Last 16
    Best of 3
    Christian Pleschko
    PSSC
    0
    Carl Walter Steiner
    HSEBC
    2
  • 8
    Last 16
    Best of 3
    Bernhard Wallner
    15 Reds
    1
    Freilos 0
  • 1
    Viertelfinale
    Best of 5
    Bernhard Müllner
    15 Reds
    3
    Richard Kornberger
    TSG
    1
  • 2
    Viertelfinale
    Best of 5
    Ebrahim Baghi
    15 Reds
    3
    Clausdieter Franschitz
    BULLS
    0
  • 3
    Viertelfinale
    Best of 5
    Thomas Auer
    PSSC
    2
    Alexander Trinkl
    15 Reds
    3
  • 4
    Viertelfinale
    Best of 5
    Carl Walter Steiner
    HSEBC
    2
    Bernhard Wallner
    15 Reds
    3
  • 1
    Semifinale
    Best of 5
    Bernhard Müllner
    15 Reds
    3
    Ebrahim Baghi
    15 Reds
    1
  • 2
    Semifinale
    Best of 5
    Alexander Trinkl
    15 Reds
    3
    Bernhard Wallner
    15 Reds
    1
  • Finale
    Best of 5
    Bernhard Müllner
    15 Reds
    3
    Alexander Trinkl
    15 Reds
    0

    Spiel um Platz 3
    Best of 3
    Ebrahim Baghi
    15 Reds
    2
    Bernhard Wallner
    15 Reds
    1

flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix