flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix
Gruppe A
Best of 3
MP MW Diff Pos
Gerald Jaunik
SCK
-1 : 20 : 220-33
Ivo Cvitan
TSG
2 : 1-0 : 221-12
Christian Gimpl
TSG
2 : 02 : 0-22+41
 
Gruppe B
Best of 3
MP MW Diff Pos
Christoph Layer
TSG
-2 : 02 : 022+41
Petar Oslić
TSG
0 : 2-2 : 02102
Michael Törl
-
0 : 20 : 2-20-43
 
Gruppe C
Best of 3
MP MW Diff Pos
Markus Konya
TSG
-0 : 22 : 02102
Luka Lepesić
TSG
2 : 0-2 : 022+41
Walter Schachinger
TSG
0 : 20 : 2-20-43
 
Gruppe D
Best of 3
MP MW Diff Pos
Alen Rašan
TSG
-2 : 01 : 022+31
Pascal Kornberger
TSG
0 : 2-1 : 021-12
Erwin Krautberger
CSW
0 : 10 : 1-20-23
 
Gruppe E
Best of 3
MP MW Diff Pos
Christian Stadler
CSW
-2 : 02 : 022+41
Karl Kornberger
TSG
0 : 2-2 : 121-12
Siegfried Roither
TSG
0 : 21 : 2-20-33
 
Gruppe F
Best of 3
MP MW Diff Pos
Viktor Hüsser
-
-2 : 01 : 221+11
Manuel Wutte
SCK
0 : 2-2 : 02102
Tin Topić
TSG
2 : 10 : 2-21-13
 
Gruppe G
Best of 3
MP MW Diff Pos
Christof Weber
SCG
-1 : 02 : 122+21
Werner Layer
TSG
0 : 1-0 : 120-23
Sebastian Skender
TSG
1 : 21 : 0-2102
 
Gruppe H
Best of 3
MP MW Diff Pos
Thomas Stückelschweiger
SCK
-2 : 02 : 122+31
Michael Rerych
TSG
0 : 2-1 : 220-33
Günter Anderhuber
TSG
1 : 22 : 1-2102
 
  • 1
    Last 16
    Best of 3
    Christian Gimpl
    TSG
    0
    Manuel Wutte
    SCK
    2
  • 2
    Last 16
    Best of 3
    Thomas Stückelschweiger
    SCK
    0
    Markus Konya
    TSG
    2
  • 3
    Last 16
    Best of 3
    Christian Stadler
    CSW
    2
    Petar Oslić
    TSG
    1
  • 4
    Last 16
    Best of 3
    Alen Rašan
    TSG
    0
    Sebastian Skender
    TSG
    2
  • 5
    Last 16
    Best of 3
    Luka Lepesić
    TSG
    2
    Günter Anderhuber
    TSG
    0
  • 6
    Last 16
    Best of 3
    Viktor Hüsser
    -
    2
    Ivo Cvitan
    TSG
    0
  • 7
    Last 16
    Best of 3
    Christof Weber
    SCG
    1
    Pascal Kornberger
    TSG
    2
  • 8
    Last 16
    Best of 3
    Christoph Layer
    TSG
    2
    Karl Kornberger
    TSG
    0
  • 1
    Viertelfinale
    Best of 3
    Manuel Wutte
    SCK
    2
    Markus Konya
    TSG
    1
  • 2
    Viertelfinale
    Best of 3
    Christian Stadler
    CSW
    2
    Sebastian Skender
    TSG
    1
  • 3
    Viertelfinale
    Best of 3
    Luka Lepesić
    TSG
    0
    Viktor Hüsser
    -
    2
  • 4
    Viertelfinale
    Best of 3
    Pascal Kornberger
    TSG
    0
    Christoph Layer
    TSG
    2
  • 1
    Semifinale
    Best of 3
    Manuel Wutte
    SCK
    0
    Christian Stadler
    CSW
    2
  • 2
    Semifinale
    Best of 3
    Viktor Hüsser
    -
    2
    Christoph Layer
    TSG
    0
  • Finale
    Best of 3
    Viktor Hüsser
    -
    2
    Christian Stadler
    CSW
    1

    Spiel um Platz 3
    Best of 3
    Christoph Layer
    TSG
    2
    Manuel Wutte
    SCK
    1

flickerfix flickerfix