flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix
Gruppe A
Best of 3
MP MW Diff Pos
Michael Peyr
TSG
-2 : 02 : 022+41
Andreas Tauderer
SCD
0 : 2-1 : 220-33
Sandra Meister
SCD
0 : 22 : 1-21-12
 
Gruppe B
Best of 3
MP MW Diff Pos
Tegshee Nyamaa
SCG
-2 : 02 : 01 : 033+51
Gerhard Winkelmaier
SCD
0 : 2-0 : 21 : 031-33
Florian Nüßle
TSG
0 : 22 : 0-1 : 032+12
Michael Törl
-
0 : 10 : 10 : 1-30-34
Gruppe C
Best of 3
MP MW Diff Pos
Patrick Rosmann
SCK
-2 : 02 : 022+41
Felix Auf
TSG
0 : 2-1 : 220-33
Gerald Jaunik
SCK
0 : 22 : 1-21-12
 
Gruppe D
Best of 3
MP MW Diff Pos
Richard Kornberger
TSG
-1 : 22 : 02 : 032+32
Felix Würschinger
TSG
2 : 1-2 : 02 : 033+51
Paul Gayregger
SCD
0 : 20 : 2-1 : 230-54
Randos Megjidi
TSG
0 : 20 : 22 : 1-31-33
Gruppe E
Best of 3
MP MW Diff Pos
Peter Köppl
PBSCE
-2 : 02 : 022+41
Erich Haas
TSG
0 : 2-0 : 220-43
Markus Konya
TSG
0 : 22 : 0-2102
 
Gruppe F
Best of 3
MP MW Diff Pos
Michael Feyrer
PBSCE
-2 : 12 : 01 : 232+21
Anton Moosbrugger
SCK
1 : 2-2 : 02 : 132+22
Christof Weber
SCG
0 : 20 : 2-2 : 131-34
Darko Savić
TSG
2 : 11 : 21 : 2-31-13
Gruppe G
Best of 3
MP MW Diff Pos
Wolfgang Würschinger
TSG
-2 : 00 : 21 : 231-12
Johannes Mirnegg
SCD
0 : 2-0 : 22 : 031-23
Peter Schlosser
TSG
2 : 02 : 0-2 : 033+61
Pascal Kornberger
TSG
2 : 10 : 20 : 2-31-34
Gruppe H
Best of 3
MP MW Diff Pos
Markus Stocker
TSG
-2 : 12 : 01 : 232+22
Alfried Umschaden
TSG
1 : 2-2 : 00 : 231-13
Karl Kornberger
TSG
0 : 20 : 2-0 : 230-64
Christian Gimpl
TSG
2 : 12 : 02 : 0-33+51
  • 1
    Last 16
    Best of 5
    Michael Peyr
    TSG
    3
    Anton Moosbrugger
    SCK
    0
  • 2
    Last 16
    Best of 5
    Christian Gimpl
    TSG
    1
    Gerald Jaunik
    SCK
    3
  • 3
    Last 16
    Best of 5
    Peter Köppl
    PBSCE
    2
    Florian Nüßle
    TSG
    3
  • 4
    Last 16
    Best of 5
    Felix Würschinger
    TSG
    3
    Wolfgang Würschinger
    TSG
    2
  • 5
    Last 16
    Best of 5
    Patrick Rosmann
    SCK
    3
    Markus Stocker
    TSG
    2
  • 6
    Last 16
    Best of 5
    Michael Feyrer
    PBSCE
    3
    Sandra Meister
    SCD
    0
  • 7
    Last 16
    Best of 5
    Peter Schlosser
    TSG
    1
    Richard Kornberger
    TSG
    3
  • 8
    Last 16
    Best of 5
    Tegshee Nyamaa
    SCG
    3
    Markus Konya
    TSG
    0
  • 1
    Viertelfinale
    Best of 5
    Michael Peyr
    TSG
    3
    Gerald Jaunik
    SCK
    1
  • 2
    Viertelfinale
    Best of 5
    Florian Nüßle
    TSG
    3
    Felix Würschinger
    TSG
    0
  • 3
    Viertelfinale
    Best of 5
    Patrick Rosmann
    SCK
    3
    Michael Feyrer
    PBSCE
    0
  • 4
    Viertelfinale
    Best of 5
    Richard Kornberger
    TSG
    1
    Tegshee Nyamaa
    SCG
    3
  • 1
    Semifinale
    Best of 5
    Michael Peyr
    TSG
    1
    Florian Nüßle
    TSG
    3
  • 2
    Semifinale
    Best of 5
    Patrick Rosmann
    SCK
    3
    Tegshee Nyamaa
    SCG
    2
  • Finale
    Best of 5
    Florian Nüßle
    TSG
    1
    Patrick Rosmann
    SCK
    3

    Spiel um Platz 3
    Best of 3
    Michael Peyr
    TSG
    2
    Tegshee Nyamaa
    SCG
    1

flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix