flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix
Gruppe A
Best of 3
MP MW Diff Pos
Bernhard Müllner
15 Reds
-2 : 12 : 022+31
Gerald Österreicher
15 Reds
1 : 2-1 : 220-23
Dragan Roša
TSG
0 : 22 : 1-21-12
 
Gruppe B
Best of 3
MP MW Diff Pos
Ebrahim Baghi
15 Reds
-2 : 02 : 02 : 133+51
Werner Perschl
HSEBC
0 : 2-0 : 22 : 131-34
Günther Eckhart
1. UWBC
0 : 22 : 0-0 : 231-23
Eric Willemsen
15 Reds
1 : 21 : 22 : 0-3102
Gruppe C
Best of 3
MP MW Diff Pos
Clausdieter Franschitz
BULLS
-2 : 02 : 00 : 232+22
Jutta Braidt
15 Reds
0 : 2-2 : 00 : 231-23
Therese Weihs
15 Reds
0 : 20 : 2-0 : 230-64
László Szász
KSC
2 : 02 : 02 : 0-33+61
Gruppe D
Best of 3
MP MW Diff Pos
Josef Kerschbaumer
1. LSV
-2 : 02 : 02 : 033+61
Wolfgang Würschinger
TSG
0 : 2-2 : 00 : 231-23
Peter Weihs
15 Reds
0 : 20 : 2-0 : 230-64
Ronald Strasser
1. UWBC
0 : 22 : 02 : 0-32+22
Gruppe E
Best of 3
MP MW Diff Pos
Alexander Trinkl
15 Reds
-2 : 12 : 02 : 133+41
Gustav Lodjn
KSC
1 : 2-2 : 11 : 231-13
Robert Lodjn
15 Reds
0 : 21 : 2-0 : 230-54
Dieter Kuneth
HSEBC
1 : 22 : 12 : 0-32+22
Gruppe F
Best of 3
MP MW Diff Pos
Bero Cerinski
TSG
-0 : 22 : 00 : 231-23
Franz Pfeiler
1. UWBC
2 : 0-2 : 02 : 133+51
Franz Starhan
HSEBC
0 : 20 : 2-0 : 230-64
Bernhard Berndl
HSEBC
2 : 01 : 22 : 0-32+32
Gruppe G
Best of 3
MP MW Diff Pos
Marinko Gojić
TSG
-0 : 22 : 02 : 032+22
Darko Hojan
TSG
2 : 0-2 : 00 : 232+21
Rudolf Nusser
KSC
0 : 20 : 2-0 : 230-64
Clemens Kunkel
15 Reds
0 : 22 : 02 : 0-32+23
Gruppe H
Best of 3
MP MW Diff Pos
Robert Parik
HSEBC
-0 : 22 : 00 : 231-23
Helmut Oswald
1. UWBC
2 : 0-2 : 01 : 232+32
Gerhard Minich
15 Reds
0 : 20 : 2-0 : 230-64
Robert Trinbacher
15 Reds
2 : 02 : 12 : 0-33+51
  • 1
    Last 16
    Best of 3
    Bernhard Müllner
    15 Reds
    2
    Bernhard Berndl
    HSEBC
    0
  • 2
    Last 16
    Best of 3
    Robert Trinbacher
    15 Reds
    1
    Clausdieter Franschitz
    BULLS
    2
  • 3
    Last 16
    Best of 3
    Alexander Trinkl
    15 Reds
    2
    Eric Willemsen
    15 Reds
    0
  • 4
    Last 16
    Best of 3
    Josef Kerschbaumer
    1. LSV
    2
    Marinko Gojić
    TSG
    0
  • 5
    Last 16
    Best of 3
    László Szász
    KSC
    2
    Helmut Oswald
    1. UWBC
    0
  • 6
    Last 16
    Best of 3
    Franz Pfeiler
    1. UWBC
    0
    Dragan Roša
    TSG
    2
  • 7
    Last 16
    Best of 3
    Darko Hojan
    TSG
    1
    Ronald Strasser
    1. UWBC
    2
  • 8
    Last 16
    Best of 3
    Ebrahim Baghi
    15 Reds
    2
    Dieter Kuneth
    HSEBC
    1
  • 1
    Viertelfinale
    Best of 5
    Bernhard Müllner
    15 Reds
    3
    Clausdieter Franschitz
    BULLS
    0
  • 2
    Viertelfinale
    Best of 5
    Alexander Trinkl
    15 Reds
    3
    Josef Kerschbaumer
    1. LSV
    0
  • 3
    Viertelfinale
    Best of 5
    László Szász
    KSC
    3
    Dragan Roša
    TSG
    1
  • 4
    Viertelfinale
    Best of 5
    Ronald Strasser
    1. UWBC
    1
    Ebrahim Baghi
    15 Reds
    3
  • 1
    Semifinale
    Best of 5
    Bernhard Müllner
    15 Reds
    3
    Alexander Trinkl
    15 Reds
    0
  • 2
    Semifinale
    Best of 5
    László Szász
    KSC
    0
    Ebrahim Baghi
    15 Reds
    3
  • Finale
    Best of 5
    Bernhard Müllner
    15 Reds
    3
    Ebrahim Baghi
    15 Reds
    2

    Spiel um Platz 3
    Best of 5
    Alexander Trinkl
    15 Reds
    1
    László Szász
    KSC
    2

flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfixflickerfixflickerfix