flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix
Gruppe A
Best of 3
MP MW Diff Pos
Ebrahim Baghi
15 Reds
-2 : 02 : 122+31
Renato Ernstbrunner
OBV
0 : 2-0 : 220-43
Christian Pleschko
PSSC
1 : 22 : 0-21+12
 
Gruppe B
Best of 3
MP MW Diff Pos
Bernhard Müllner
15 Reds
-2 : 02 : 022+41
Carl Walter Steiner
HSEBC
0 : 2-2 : 02102
Werner Perschl
HSEBC
0 : 20 : 2-20-43
 
Gruppe C
Best of 3
MP MW Diff Pos
Christian Hochmayer
FBC
-2 : 02 : 022+41
Robert Parik
HSEBC
0 : 2-2 : 121-12
Günter Kaschmitter
HSV-KM
0 : 21 : 2-20-33
 
Gruppe D
Best of 3
MP MW Diff Pos
Richard Kornberger
TSG
-2 : 12 : 02 : 033+51
Günther Eckhart
1. UWBC
1 : 2-2 : 12 : 032+22
Gerhard Wolf
15 Reds
0 : 21 : 2-1 : 230-44
Bernhard Ullmann
HSEBC
0 : 20 : 22 : 1-31-33
Gruppe E
Best of 3
MP MW Diff Pos
Clausdieter Franschitz
BULLS
-2 : 12 : 02 : 033+51
Michael Peyr
TSG
1 : 2-2 : 02 : 032+32
Siegfried Roither
TSG
0 : 20 : 2-1 : 230-54
Peter Weihs
15 Reds
0 : 20 : 22 : 1-31-33
Gruppe F
Best of 3
MP MW Diff Pos
Peter Köppl
PBSCE
-2 : 02 : 12 : 033+51
Franz Pfeiler
1. UWBC
0 : 2-0 : 22 : 031-23
Daniel Dellarich
ESC
1 : 22 : 0-2 : 032+32
Therese Weihs
15 Reds
0 : 20 : 20 : 2-30-64
Gruppe G
Best of 3
MP MW Diff Pos
Alexander Trinkl
15 Reds
-2 : 02 : 02 : 033+61
Helmut Oswald
1. UWBC
0 : 2-2 : 02 : 032+22
Otmar Pirker
BCEK/S
0 : 20 : 2-1 : 230-54
Christian Kasparek
HSEBC
0 : 20 : 22 : 1-31-33
Gruppe H
Best of 3
MP MW Diff Pos
Bernhard Wallner
15 Reds
-1 : 22 : 02 : 032+32
Christian Hackl
TSG
2 : 1-2 : 02 : 033+51
Alfred Buchacher
CSW
0 : 20 : 2-2 : 031-23
Michael Rammler
15 Reds
0 : 20 : 20 : 2-30-64
  • 1
    Last 16
    Best of 3
    Ebrahim Baghi
    15 Reds
    2
    Daniel Dellarich
    ESC
    0
  • 2
    Last 16
    Best of 3
    Christian Hackl
    TSG
    1
    Robert Parik
    HSEBC
    2
  • 3
    Last 16
    Best of 3
    Clausdieter Franschitz
    BULLS
    2
    Carl Walter Steiner
    HSEBC
    0
  • 4
    Last 16
    Best of 3
    Richard Kornberger
    TSG
    2
    Helmut Oswald
    1. UWBC
    0
  • 5
    Last 16
    Best of 3
    Christian Hochmayer
    FBC
    2
    Bernhard Wallner
    15 Reds
    1
  • 6
    Last 16
    Best of 3
    Peter Köppl
    PBSCE
    1
    Christian Pleschko
    PSSC
    2
  • 7
    Last 16
    Best of 3
    Alexander Trinkl
    15 Reds
    2
    Günther Eckhart
    1. UWBC
    0
  • 8
    Last 16
    Best of 3
    Bernhard Müllner
    15 Reds
    2
    Michael Peyr
    TSG
    0
  • 1
    Viertelfinale
    Best of 3
    Ebrahim Baghi
    15 Reds
    2
    Robert Parik
    HSEBC
    0
  • 2
    Viertelfinale
    Best of 3
    Clausdieter Franschitz
    BULLS
    0
    Richard Kornberger
    TSG
    2
  • 3
    Viertelfinale
    Best of 3
    Christian Hochmayer
    FBC
    2
    Christian Pleschko
    PSSC
    0
  • 4
    Viertelfinale
    Best of 3
    Alexander Trinkl
    15 Reds
    1
    Bernhard Müllner
    15 Reds
    2
  • 1
    Semifinale
    Best of 5
    Ebrahim Baghi
    15 Reds
    0
    Richard Kornberger
    TSG
    3
  • 2
    Semifinale
    Best of 5
    Christian Hochmayer
    FBC
    0
    Bernhard Müllner
    15 Reds
    3
  • Finale
    Best of 5
    Richard Kornberger
    TSG
    3
    Bernhard Müllner
    15 Reds
    1

    Spiel um Platz 3
    Best of 3
    Ebrahim Baghi
    15 Reds
    2
    Christian Hochmayer
    FBC
    1

flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfixflickerfixflickerfix