flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix
Gruppe A
Best of 3
MP MW Diff Pos
Bernhard Müllner
15 Reds
-2 : 12 : 122+21
Wolfgang Würschinger
TSG
1 : 2-0 : 220-33
Christian Kasparek
HSEBC
1 : 22 : 0-21+12
 
Gruppe B
Best of 3
MP MW Diff Pos
Christian Hochmayer
FBC
-2 : 02 : 022+41
Günter Kaschmitter
HSV-KM
0 : 2-2 : 121-12
Natalie Rienzner
OBV
0 : 21 : 2-20-33
 
Gruppe C
Best of 3
MP MW Diff Pos
Richard Kornberger
TSG
-2 : 02 : 022+41
Franz Pfeiler
1. UWBC
0 : 2-2 : 02102
Siegfried Roither
TSG
0 : 20 : 2-20-43
 
Gruppe D
Best of 3
MP MW Diff Pos
Ebrahim Baghi
15 Reds
-1 : 22 : 02 : 032+31
Renato Ernstbrunner
OBV
2 : 1-0 : 20 : 231-34
Gerhard Wolf
15 Reds
0 : 22 : 0-1 : 231-13
Franz Kovacs
ESC
0 : 22 : 02 : 1-32+12
Gruppe E
Best of 3
MP MW Diff Pos
Clausdieter Franschitz
BULLS
-1 : 21 : 22 : 03102
Robert Parik
HSEBC
2 : 1-2 : 02 : 033+51
Werner Perschl
HSEBC
2 : 10 : 2-1 : 231-23
Therese Weihs
15 Reds
0 : 20 : 22 : 1-31-34
Gruppe F
Best of 3
MP MW Diff Pos
Alexander Trinkl
15 Reds
-2 : 02 : 12 : 033+51
Bernhard Wallner
15 Reds
0 : 2-2 : 02 : 032+22
Daniel Dellarich
ESC
1 : 20 : 2-2 : 131-23
Michael Rammler
15 Reds
0 : 20 : 21 : 2-30-54
Gruppe G
Best of 3
MP MW Diff Pos
Peter Köppl
PBSCE
-2 : 02 : 02 : 033+61
Christian Pleschko
PSSC
0 : 2-2 : 02 : 032+22
Walter Kunz
HSEBC
0 : 20 : 2-0 : 230-64
Peter Weihs
15 Reds
0 : 20 : 22 : 0-31-23
Gruppe H
Best of 3
MP MW Diff Pos
Michael Peyr
TSG
-0 : 22 : 02 : 032+22
Carl Walter Steiner
HSEBC
2 : 0-2 : 02 : 133+51
Otmar Pirker
BCEK/S
0 : 20 : 2-1 : 230-54
Alfred Buchacher
CSW
0 : 21 : 22 : 1-31-23
  • 1
    Last 16
    Best of 3
    Bernhard Müllner
    15 Reds
    2
    Michael Peyr
    TSG
    1
  • 2
    Last 16
    Best of 3
    Carl Walter Steiner
    HSEBC
    2
    Franz Pfeiler
    1. UWBC
    1
  • 3
    Last 16
    Best of 3
    Robert Parik
    HSEBC
    2
    Günter Kaschmitter
    HSV-KM
    1
  • 4
    Last 16
    Best of 3
    Ebrahim Baghi
    15 Reds
    2
    Clausdieter Franschitz
    BULLS
    0
  • 5
    Last 16
    Best of 3
    Richard Kornberger
    TSG
    2
    Christian Pleschko
    PSSC
    0
  • 6
    Last 16
    Best of 3
    Alexander Trinkl
    15 Reds
    2
    Franz Kovacs
    ESC
    0
  • 7
    Last 16
    Best of 3
    Peter Köppl
    PBSCE
    2
    Bernhard Wallner
    15 Reds
    0
  • 8
    Last 16
    Best of 3
    Christian Hochmayer
    FBC
    2
    Christian Kasparek
    HSEBC
    0
  • 1
    Viertelfinale
    Best of 3
    Bernhard Müllner
    15 Reds
    2
    Carl Walter Steiner
    HSEBC
    1
  • 2
    Viertelfinale
    Best of 3
    Robert Parik
    HSEBC
    0
    Ebrahim Baghi
    15 Reds
    2
  • 3
    Viertelfinale
    Best of 3
    Richard Kornberger
    TSG
    2
    Alexander Trinkl
    15 Reds
    1
  • 4
    Viertelfinale
    Best of 3
    Peter Köppl
    PBSCE
    1
    Christian Hochmayer
    FBC
    2
  • 1
    Semifinale
    Best of 5
    Bernhard Müllner
    15 Reds
    3
    Ebrahim Baghi
    15 Reds
    1
  • 2
    Semifinale
    Best of 5
    Richard Kornberger
    TSG
    0
    Christian Hochmayer
    FBC
    3
  • Finale
    Best of 5
    Bernhard Müllner
    15 Reds
    2
    Christian Hochmayer
    FBC
    3

    Spiel um Platz 3
    Best of 3
    Ebrahim Baghi
    15 Reds
    2
    Richard Kornberger
    TSG
    0

flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfixflickerfix