flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix
Gruppe A
Best of 5
MP MW Diff Pos
Florian Nüßle
TSG
-3 : 03 : 022+61
Johannes Mirnegg
SCD
0 : 3-3 : 221-22
Alfried Umschaden
TSG
0 : 32 : 3-20-43
 
Gruppe B
Best of 5
MP MW Diff Pos
Tegshee Nyamaa
SCG
-3 : 03 : 022+61
Anton Moosbrugger
SCK
0 : 3-3 : 02102
Norbert Diemer
SCD
0 : 30 : 3-20-63
 
Gruppe C
Best of 5
MP MW Diff Pos
Patrick Rosmann
SCK
-3 : 13 : 03 : 033+81
Georg Tatzl
SCD
1 : 3-3 : 03 : 032+42
Pascal Kornberger
TSG
0 : 30 : 3-3 : 131-43
Karl Kornberger
TSG
0 : 30 : 31 : 3-30-84
Gruppe D
Best of 5
MP MW Diff Pos
Michael Peyr
TSG
-0 : 33 : 13 : 032+22
Mike Busse
PBSCE
3 : 0-3 : 13 : 133+71
Markus Konya
TSG
1 : 31 : 3-3 : 031-13
Paul Gayregger
SCD
0 : 31 : 30 : 3-30-84
Gruppe E
Best of 5
MP MW Diff Pos
Richard Kornberger
TSG
-3 : 03 : 03 : 033+91
Wolfgang Würschinger
TSG
0 : 3-2 : 30 : 330-74
Gerhard Winkelmaier
SCD
0 : 33 : 2-0 : 331-53
Edwin Baumann
SCK
0 : 33 : 03 : 0-32+32
  • 1
    Last 16
    Best of 5
    Florian Nüßle
    TSG
    1
    Freilos 0
  • 2
    Last 16
    Best of 5
    Georg Tatzl
    SCD
    0
    Anton Moosbrugger
    SCK
    3
  • 3
    Last 16
    Best of 5
    Richard Kornberger
    TSG
    1
    Freilos 0
  • 4
    Last 16
    Best of 5
    Mike Busse
    PBSCE
    1
    Freilos 0
  • 5
    Last 16
    Best of 5
    Patrick Rosmann
    SCK
    1
    Freilos 0
  • 6
    Last 16
    Best of 5
    Edwin Baumann
    SCK
    1
    Freilos 0
  • 7
    Last 16
    Best of 5
    Michael Peyr
    TSG
    3
    Johannes Mirnegg
    SCD
    0
  • 8
    Last 16
    Best of 5
    Tegshee Nyamaa
    SCG
    1
    Freilos 0
  • 1
    Viertelfinale
    Best of 5
    Florian Nüßle
    TSG
    3
    Anton Moosbrugger
    SCK
    2
  • 2
    Viertelfinale
    Best of 5
    Richard Kornberger
    TSG
    3
    Mike Busse
    PBSCE
    0
  • 3
    Viertelfinale
    Best of 5
    Patrick Rosmann
    SCK
    3
    Edwin Baumann
    SCK
    0
  • 4
    Viertelfinale
    Best of 5
    Michael Peyr
    TSG
    3
    Tegshee Nyamaa
    SCG
    2
  • 1
    Semifinale
    Best of 5
    Florian Nüßle
    TSG
    3
    Richard Kornberger
    TSG
    2
  • 2
    Semifinale
    Best of 5
    Patrick Rosmann
    SCK
    3
    Michael Peyr
    TSG
    0
  • Finale
    Best of 7
    Florian Nüßle
    TSG
    3
    Patrick Rosmann
    SCK
    4

    Spiel um Platz 3
    Best of 5
    Richard Kornberger
    TSG
    2
    Michael Peyr
    TSG
    3

flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix