flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix
Gruppe A
Best of 3
MP MW Diff Pos
Bernhard Müllner
15 Reds
-2 : 02 : 022+41
Gerhard Wolf
15 Reds
0 : 2-0 : 220-43
Wolfgang Würschinger
TSG
0 : 22 : 0-2102
 
Gruppe B
Best of 3
MP MW Diff Pos
Christian Hochmayer
FBC
-2 : 02 : 022+41
Helmut Oswald
1. UWBC
0 : 2-2 : 121-12
Siegfried Roither
TSG
0 : 21 : 2-20-33
 
Gruppe C
Best of 3
MP MW Diff Pos
Richard Kornberger
TSG
-2 : 02 : 02 : 033+61
Renato Ernstbrunner
OBV
0 : 2-0 : 20 : 230-64
Daniel Dellarich
ESC
0 : 22 : 0-2 : 132+12
Alexander Carli
BCEK/S
0 : 22 : 01 : 2-31-13
Gruppe D
Best of 3
MP MW Diff Pos
Alexander Trinkl
15 Reds
-1 : 02 : 02 : 133+41
Franz Pfeiler
1. UWBC
0 : 1-0 : 10 : 130-34
Günther Eckhart
1. UWBC
0 : 21 : 0-0 : 231-33
Erich Pließnig
-
1 : 21 : 02 : 0-32+22
Gruppe E
Best of 3
MP MW Diff Pos
Peter Köppl
PBSCE
-0 : 22 : 10 : 231-33
Christian Kasparek
HSEBC
2 : 0-2 : 00 : 232+22
Bernhard Ullmann
HSEBC
1 : 20 : 2-0 : 230-54
Hans Nirnberger
HSEBC
2 : 02 : 02 : 0-33+61
Gruppe F
Best of 3
MP MW Diff Pos
Ebrahim Baghi
15 Reds
-2 : 02 : 02 : 033+61
Günter Kaschmitter
HSV-KM
0 : 2-2 : 02 : 032+22
Otmar Pirker
BCEK/S
0 : 20 : 2-2 : 031-23
Gerhard Maitz
TSG
0 : 20 : 20 : 2-30-64
Gruppe G
Best of 3
MP MW Diff Pos
Christian Pleschko
PSSC
-2 : 00 : 22 : 032+21
Robert Parik
HSEBC
0 : 2-2 : 02 : 032+22
Christian Gimpl
TSG
2 : 00 : 2-1 : 231-13
Karl Kornberger
TSG
0 : 20 : 22 : 1-31-34
Gruppe H
Best of 3
MP MW Diff Pos
Michael Peyr
TSG
-1 : 22 : 02 : 032+32
Carl Walter Steiner
HSEBC
2 : 1-2 : 02 : 033+51
Walter Kunz
HSEBC
0 : 20 : 2-0 : 230-64
Erich Haas
TSG
0 : 20 : 22 : 0-31-23
Gruppe I
Best of 3
MP MW Diff Pos
Clausdieter Franschitz
BULLS
-1 : 22 : 02 : 032+31
Bernhard Wallner
15 Reds
2 : 1-2 : 01 : 232+22
Michael Rammler
15 Reds
0 : 20 : 2-2 : 131-34
Anton Moosbrugger
SCK
0 : 22 : 11 : 2-31-23
  • 1
    Last 32
    Best of 3
    Bernhard Müllner
    15 Reds
    1
    Freilos 0
  • 2
    Last 32
    Best of 3
    Daniel Dellarich
    ESC
    0
    Bernhard Wallner
    15 Reds
    2
  • 3
    Last 32
    Best of 3
    Clausdieter Franschitz
    BULLS
    1
    Freilos 0
  • 4
    Last 32
    Best of 3
    Carl Walter Steiner
    HSEBC
    1
    Freilos 0
  • 5
    Last 32
    Best of 3
    Hans Nirnberger
    HSEBC
    1
    Freilos 0
  • 6
    Last 32
    Best of 3
    Wolfgang Würschinger
    TSG
    1
    Freilos 0
  • 7
    Last 32
    Best of 3
    Christian Kasparek
    HSEBC
    1
    Freilos 0
  • 8
    Last 32
    Best of 3
    Alexander Trinkl
    15 Reds
    1
    Freilos 0
  • 9
    Last 32
    Best of 3
    Richard Kornberger
    TSG
    1
    Freilos 0
  • 10
    Last 32
    Best of 3
    Helmut Oswald
    1. UWBC
    1
    Freilos 0
  • 11
    Last 32
    Best of 3
    Robert Parik
    HSEBC
    1
    Freilos 0
  • 12
    Last 32
    Best of 3
    Ebrahim Baghi
    15 Reds
    1
    Freilos 0
  • 13
    Last 32
    Best of 3
    Christian Pleschko
    PSSC
    1
    Freilos 0
  • 14
    Last 32
    Best of 3
    Michael Peyr
    TSG
    1
    Freilos 0
  • 15
    Last 32
    Best of 3
    Erich Pließnig
    -
    1
    Günter Kaschmitter
    HSV-KM
    2
  • 16
    Last 32
    Best of 3
    Christian Hochmayer
    FBC
    1
    Freilos 0
  • 1
    Last 16
    Best of 3
    Bernhard Müllner
    15 Reds
    1
    Bernhard Wallner
    15 Reds
    2
  • 2
    Last 16
    Best of 3
    Clausdieter Franschitz
    BULLS
    2
    Carl Walter Steiner
    HSEBC
    1
  • 3
    Last 16
    Best of 3
    Hans Nirnberger
    HSEBC
    2
    Wolfgang Würschinger
    TSG
    0
  • 4
    Last 16
    Best of 3
    Christian Kasparek
    HSEBC
    0
    Alexander Trinkl
    15 Reds
    2
  • 5
    Last 16
    Best of 3
    Richard Kornberger
    TSG
    2
    Helmut Oswald
    1. UWBC
    1
  • 6
    Last 16
    Best of 3
    Robert Parik
    HSEBC
    0
    Ebrahim Baghi
    15 Reds
    2
  • 7
    Last 16
    Best of 3
    Christian Pleschko
    PSSC
    0
    Michael Peyr
    TSG
    2
  • 8
    Last 16
    Best of 3
    Günter Kaschmitter
    HSV-KM
    0
    Christian Hochmayer
    FBC
    2
  • 1
    Viertelfinale
    Best of 3
    Bernhard Wallner
    15 Reds
    2
    Clausdieter Franschitz
    BULLS
    1
  • 2
    Viertelfinale
    Best of 3
    Hans Nirnberger
    HSEBC
    2
    Alexander Trinkl
    15 Reds
    0
  • 3
    Viertelfinale
    Best of 3
    Richard Kornberger
    TSG
    2
    Ebrahim Baghi
    15 Reds
    1
  • 4
    Viertelfinale
    Best of 3
    Michael Peyr
    TSG
    1
    Christian Hochmayer
    FBC
    2
  • 1
    Semifinale
    Best of 5
    Bernhard Wallner
    15 Reds
    2
    Hans Nirnberger
    HSEBC
    3
  • 2
    Semifinale
    Best of 5
    Richard Kornberger
    TSG
    2
    Christian Hochmayer
    FBC
    3
  • Finale
    Best of 5
    Hans Nirnberger
    HSEBC
    3
    Christian Hochmayer
    FBC
    2

    Spiel um Platz 3
    Best of 3
    Bernhard Wallner
    15 Reds
    2
    Richard Kornberger
    TSG
    0

flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix