flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix
Gruppe A
Best of 3
MP MW Diff Pos
Christian Hochmayer
FBC
-2 : 02 : 122+31
Daniel Dellarich
ESC
0 : 2-0 : 220-43
Wolfgang Würschinger
TSG
1 : 22 : 0-21+12
 
Gruppe B
Best of 3
MP MW Diff Pos
Bernhard Müllner
15 Reds
-2 : 02 : 022+41
Gerhard Wolf
15 Reds
0 : 2-0 : 220-43
Franz Pfeiler
1. UWBC
0 : 22 : 0-2102
 
Gruppe C
Best of 3
MP MW Diff Pos
Richard Kornberger
TSG
-2 : 02 : 022+41
Renato Ernstbrunner
OBV
0 : 2-2 : 02102
Siegfried Roither
TSG
0 : 20 : 2-20-43
 
Gruppe D
Best of 3
MP MW Diff Pos
Alexander Trinkl
15 Reds
-2 : 02 : 02 : 033+61
Helmut Oswald
1. UWBC
0 : 2-2 : 12 : 032+12
Peter Weihs
15 Reds
0 : 21 : 2-2 : 131-23
Wolfgang Bliem
HSEBC
0 : 20 : 21 : 2-30-54
Gruppe E
Best of 3
MP MW Diff Pos
Ebrahim Baghi
15 Reds
-2 : 02 : 12 : 033+51
Günter Kaschmitter
HSV-KM
0 : 2-0 : 22 : 031-23
Werner Perschl
HSEBC
1 : 22 : 0-1 : 23102
Jutta Braidt
15 Reds
0 : 20 : 22 : 1-31-34
Gruppe F
Best of 3
MP MW Diff Pos
Michael Peyr
TSG
-2 : 12 : 02 : 033+51
Christian Kasparek
HSEBC
1 : 2-2 : 02 : 032+32
Bernhard Ullmann
HSEBC
0 : 20 : 2-2 : 031-23
Doris Kornberger
TSG
0 : 20 : 20 : 2-30-64
Gruppe G
Best of 3
MP MW Diff Pos
Christian Pleschko
PSSC
-2 : 02 : 01 : 232+32
Robert Parik
HSEBC
0 : 2-2 : 11 : 231-23
Günther Eckhart
1. UWBC
0 : 21 : 2-0 : 230-54
Erich Pließnig
-
2 : 12 : 12 : 0-33+41
Gruppe H
Best of 3
MP MW Diff Pos
Bernhard Wallner
15 Reds
-2 : 12 : 02 : 033+51
Peter Köppl
PBSCE
1 : 2-1 : 22 : 03102
Alfred Buchacher
CSW
0 : 22 : 1-0 : 231-34
Therese Weihs
15 Reds
0 : 20 : 22 : 0-31-23
Gruppe I
Best of 3
MP MW Diff Pos
Clausdieter Franschitz
BULLS
-2 : 02 : 02 : 033+61
Carl Walter Steiner
HSEBC
0 : 2-2 : 02 : 032+22
Otmar Pirker
BCEK/S
0 : 20 : 2-2 : 031-23
Walter Kunz
HSEBC
0 : 20 : 20 : 2-30-64
  • 1
    Last 32
    Best of 3
    Christian Hochmayer
    FBC
    1
    Freilos 0
  • 2
    Last 32
    Best of 3
    Renato Ernstbrunner
    OBV
    0
    Carl Walter Steiner
    HSEBC
    2
  • 3
    Last 32
    Best of 3
    Clausdieter Franschitz
    BULLS
    1
    Freilos 0
  • 4
    Last 32
    Best of 3
    Bernhard Wallner
    15 Reds
    1
    Freilos 0
  • 5
    Last 32
    Best of 3
    Ebrahim Baghi
    15 Reds
    1
    Freilos 0
  • 6
    Last 32
    Best of 3
    Peter Köppl
    PBSCE
    1
    Freilos 0
  • 7
    Last 32
    Best of 3
    Christian Pleschko
    PSSC
    1
    Freilos 0
  • 8
    Last 32
    Best of 3
    Alexander Trinkl
    15 Reds
    1
    Freilos 0
  • 9
    Last 32
    Best of 3
    Richard Kornberger
    TSG
    1
    Freilos 0
  • 10
    Last 32
    Best of 3
    Wolfgang Würschinger
    TSG
    1
    Freilos 0
  • 11
    Last 32
    Best of 3
    Franz Pfeiler
    1. UWBC
    1
    Freilos 0
  • 12
    Last 32
    Best of 3
    Michael Peyr
    TSG
    1
    Freilos 0
  • 13
    Last 32
    Best of 3
    Erich Pließnig
    -
    1
    Freilos 0
  • 14
    Last 32
    Best of 3
    Werner Perschl
    HSEBC
    1
    Freilos 0
  • 15
    Last 32
    Best of 3
    Helmut Oswald
    1. UWBC
    2
    Christian Kasparek
    HSEBC
    0
  • 16
    Last 32
    Best of 3
    Bernhard Müllner
    15 Reds
    1
    Freilos 0
  • 1
    Last 16
    Best of 3
    Christian Hochmayer
    FBC
    2
    Carl Walter Steiner
    HSEBC
    0
  • 2
    Last 16
    Best of 3
    Clausdieter Franschitz
    BULLS
    2
    Bernhard Wallner
    15 Reds
    1
  • 3
    Last 16
    Best of 3
    Ebrahim Baghi
    15 Reds
    2
    Peter Köppl
    PBSCE
    1
  • 4
    Last 16
    Best of 3
    Christian Pleschko
    PSSC
    2
    Alexander Trinkl
    15 Reds
    1
  • 5
    Last 16
    Best of 3
    Richard Kornberger
    TSG
    2
    Wolfgang Würschinger
    TSG
    1
  • 6
    Last 16
    Best of 3
    Franz Pfeiler
    1. UWBC
    1
    Michael Peyr
    TSG
    2
  • 7
    Last 16
    Best of 3
    Erich Pließnig
    -
    2
    Werner Perschl
    HSEBC
    0
  • 8
    Last 16
    Best of 3
    Helmut Oswald
    1. UWBC
    0
    Bernhard Müllner
    15 Reds
    2
  • 1
    Viertelfinale
    Best of 3
    Christian Hochmayer
    FBC
    2
    Clausdieter Franschitz
    BULLS
    0
  • 2
    Viertelfinale
    Best of 3
    Ebrahim Baghi
    15 Reds
    2
    Christian Pleschko
    PSSC
    0
  • 3
    Viertelfinale
    Best of 3
    Richard Kornberger
    TSG
    2
    Michael Peyr
    TSG
    1
  • 4
    Viertelfinale
    Best of 3
    Erich Pließnig
    -
    0
    Bernhard Müllner
    15 Reds
    2
  • 1
    Semifinale
    Best of 5
    Christian Hochmayer
    FBC
    3
    Ebrahim Baghi
    15 Reds
    0
  • 2
    Semifinale
    Best of 5
    Richard Kornberger
    TSG
    0
    Bernhard Müllner
    15 Reds
    3
  • Finale
    Best of 5
    Christian Hochmayer
    FBC
    1
    Bernhard Müllner
    15 Reds
    3

    Spiel um Platz 3
    Best of 3
    Ebrahim Baghi
    15 Reds
    2
    Richard Kornberger
    TSG
    0

flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix