flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix
Gruppe A
Best of 3
MP MW Diff Pos
Christian Hochmayer
FBC
-2 : 02 : 02 : 033+61
Helmut Oswald
1. UWBC
0 : 2-2 : 11 : 231-23
Renato Ernstbrunner
OBV
0 : 21 : 2-0 : 230-54
Eric Willemsen
15 Reds
0 : 22 : 12 : 0-32+12
Gruppe B
Best of 3
MP MW Diff Pos
Bernhard Müllner
15 Reds
-2 : 02 : 02 : 033+61
Franz Pfeiler
1. UWBC
0 : 2-2 : 02 : 032+22
Gerhard Wolf
15 Reds
0 : 20 : 2-2 : 031-23
Wolfgang Bliem
HSEBC
0 : 20 : 20 : 2-30-64
Gruppe C
Best of 3
MP MW Diff Pos
Richard Kornberger
TSG
-1 : 22 : 02 : 032+31
Wolfgang Würschinger
TSG
2 : 1-2 : 10 : 23203
Werner Perschl
HSEBC
0 : 21 : 2-0 : 230-54
Jutta Braidt
15 Reds
0 : 22 : 02 : 0-32+22
Gruppe D
Best of 3
MP MW Diff Pos
Ebrahim Baghi
15 Reds
-2 : 02 : 01 : 033+51
Günter Kaschmitter
HSV-KM
0 : 2-2 : 11 : 03202
Siegfried Roither
TSG
0 : 21 : 2-1 : 031-23
Andreas Gugler
15 Reds
0 : 10 : 10 : 1-30-34
Gruppe E
Best of 3
MP MW Diff Pos
Alexander Trinkl
15 Reds
-0 : 22 : 02 : 032+22
Christian Kasparek
HSEBC
2 : 0-2 : 02 : 033+61
Peter Weihs
15 Reds
0 : 20 : 2-0 : 230-64
Michael Rammler
15 Reds
0 : 20 : 22 : 0-31-23
Gruppe F
Best of 3
MP MW Diff Pos
Michael Peyr
TSG
-1 : 21 : 22 : 03103
Hans Nirnberger
HSEBC
2 : 1-2 : 02 : 033+51
Daniel Dellarich
ESC
2 : 10 : 2-2 : 032+12
Doris Kornberger
TSG
0 : 20 : 20 : 2-30-64
Gruppe G
Best of 3
MP MW Diff Pos
Bernhard Wallner
15 Reds
-2 : 02 : 02 : 033+61
Peter Köppl
PBSCE
0 : 2-2 : 02 : 032+22
Bernhard Ullmann
HSEBC
0 : 20 : 2-1 : 230-54
Max Thurner
15 Reds
0 : 20 : 22 : 1-31-33
Gruppe H
Best of 3
MP MW Diff Pos
Clausdieter Franschitz
BULLS
-2 : 02 : 02 : 033+61
Carl Walter Steiner
HSEBC
0 : 2-2 : 02 : 032+22
Otmar Pirker
BCEK/S
0 : 20 : 2-0 : 230-64
Therese Weihs
15 Reds
0 : 20 : 22 : 0-31-23
  • 1
    Last 16
    Best of 3
    Christian Hochmayer
    FBC
    2
    Günter Kaschmitter
    HSV-KM
    0
  • 2
    Last 16
    Best of 3
    Clausdieter Franschitz
    BULLS
    2
    Eric Willemsen
    15 Reds
    0
  • 3
    Last 16
    Best of 3
    Christian Kasparek
    HSEBC
    2
    Jutta Braidt
    15 Reds
    0
  • 4
    Last 16
    Best of 3
    Ebrahim Baghi
    15 Reds
    2
    Peter Köppl
    PBSCE
    1
  • 5
    Last 16
    Best of 3
    Richard Kornberger
    TSG
    2
    Franz Pfeiler
    1. UWBC
    1
  • 6
    Last 16
    Best of 3
    Hans Nirnberger
    HSEBC
    1
    Alexander Trinkl
    15 Reds
    2
  • 7
    Last 16
    Best of 3
    Bernhard Wallner
    15 Reds
    2
    Carl Walter Steiner
    HSEBC
    1
  • 8
    Last 16
    Best of 3
    Bernhard Müllner
    15 Reds
    2
    Daniel Dellarich
    ESC
    0
  • 1
    Viertelfinale
    Best of 3
    Christian Hochmayer
    FBC
    2
    Clausdieter Franschitz
    BULLS
    1
  • 2
    Viertelfinale
    Best of 3
    Christian Kasparek
    HSEBC
    2
    Ebrahim Baghi
    15 Reds
    0
  • 3
    Viertelfinale
    Best of 3
    Richard Kornberger
    TSG
    1
    Alexander Trinkl
    15 Reds
    2
  • 4
    Viertelfinale
    Best of 3
    Bernhard Wallner
    15 Reds
    2
    Bernhard Müllner
    15 Reds
    0
  • 1
    Semifinale
    Best of 5
    Christian Hochmayer
    FBC
    1
    Christian Kasparek
    HSEBC
    3
  • 2
    Semifinale
    Best of 5
    Alexander Trinkl
    15 Reds
    3
    Bernhard Wallner
    15 Reds
    1
  • Finale
    Best of 5
    Christian Kasparek
    HSEBC
    3
    Alexander Trinkl
    15 Reds
    1

    Spiel um Platz 3
    Best of 3
    Christian Hochmayer
    FBC
    2
    Bernhard Wallner
    15 Reds
    0

flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix