flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix
Gruppe A
Best of 5
MP MW Diff Pos
Hans Nirnberger
HSEBC
-3 : 13 : 222+31
Richard Kornberger
TSG
1 : 3-2 : 320-33
Gustav Lodjn
KSC
2 : 33 : 2-2102
Gruppe B
Best of 5
MP MW Diff Pos
Sebastian Hainzl
15 Reds
-3 : 01 : 321+12
Peter Pertiller
BULLS
0 : 3-0 : 320-63
Robert Burda
HSEBC
3 : 13 : 0-22+51
Gruppe C
Best of 5
MP MW Diff Pos
Garry Balter
15 Reds
-3 : 01 : 022+41
Paul Schopf
PSSC
0 : 3-1 : 021-22
Manfred Anton
KSC
0 : 10 : 1-20-23
Gruppe D
Best of 5
MP MW Diff Pos
Alexander Pichler
BULLS
-0 : 31 : 320-53
Robert Bütof
15 Reds
3 : 0-3 : 022+61
Alexander Gauss
HSEBC
3 : 10 : 3-21-12
Gruppe E
Best of 5
MP MW Diff Pos
Zi Kim Chau
15 Reds
-3 : 03 : 022+61
Tegshee Nyamaa
SCG
0 : 3-3 : 02102
Maximilian Pfleger
BULLS
0 : 30 : 3-20-63
Gruppe F
Best of 5
MP MW Diff Pos
Clausdieter Franschitz
BULLS
-1 : 33 : 12102
Christian Hackl
TSG
3 : 1-3 : 022+51
Christian Scherber
SCG
1 : 30 : 3-20-53
Gruppe G
Best of 5
MP MW Diff Pos
Ebrahim Baghi
15 Reds
-0 : 33 : 121-12
Graeme Fish
KSC
3 : 0-3 : 022+61
Patrick Jeiter
PSSC
1 : 30 : 3-20-53
Gruppe H
Best of 5
MP MW Diff Pos
Bernhard Müllner
15 Reds
-3 : 01 : 321+11
Felix Pleschek
TSG
0 : 3-3 : 02102
Stefano Bazana
-
3 : 10 : 3-21-13
  • 1
    Last 16
    Best of 5
    Hans Nirnberger
    HSEBC
    3
    Clausdieter Franschitz
    BULLS
    0
  • 2
    Last 16
    Best of 5
    Bernhard Müllner
    15 Reds
    3
    Paul Schopf
    PSSC
    2
  • 3
    Last 16
    Best of 5
    Zi Kim Chau
    15 Reds
    3
    Sebastian Hainzl
    15 Reds
    0
  • 4
    Last 16
    Best of 5
    Robert Bütof
    15 Reds
    3
    Ebrahim Baghi
    15 Reds
    0
  • 5
    Last 16
    Best of 5
    Garry Balter
    15 Reds
    3
    Felix Pleschek
    TSG
    1
  • 6
    Last 16
    Best of 5
    Christian Hackl
    TSG
    3
    Gustav Lodjn
    KSC
    1
  • 7
    Last 16
    Best of 5
    Graeme Fish
    KSC
    3
    Alexander Gauss
    HSEBC
    1
  • 8
    Last 16
    Best of 5
    Robert Burda
    HSEBC
    3
    Tegshee Nyamaa
    SCG
    1
  • 1
    Viertelfinale
    Best of 5
    Hans Nirnberger
    HSEBC
    2
    Bernhard Müllner
    15 Reds
    3
  • 2
    Viertelfinale
    Best of 5
    Zi Kim Chau
    15 Reds
    2
    Robert Bütof
    15 Reds
    3
  • 3
    Viertelfinale
    Best of 5
    Garry Balter
    15 Reds
    3
    Christian Hackl
    TSG
    1
  • 4
    Viertelfinale
    Best of 5
    Graeme Fish
    KSC
    3
    Robert Burda
    HSEBC
    2
  • 1
    Semifinale
    Best of 7
    Bernhard Müllner
    15 Reds
    4
    Robert Bütof
    15 Reds
    3
  • 2
    Semifinale
    Best of 7
    Garry Balter
    15 Reds
    0
    Graeme Fish
    KSC
    4
  • Finale
    Best of 7
    Bernhard Müllner
    15 Reds
    4
    Graeme Fish
    KSC
    1

    Spiel um Platz 3
    Best of 5
    Robert Bütof
    15 Reds
    3
    Garry Balter
    15 Reds
    2

flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfixflickerfixflickerfixflickerfix