flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix
Gruppe A
Best of 3
MP MW Diff Pos
Hans Nirnberger
HSEBC
-2 : 12 : 122+21
Alexander Trinkl
15 Reds
1 : 2-1 : 220-23
Markus Sallaberger
1. UWBC
1 : 22 : 1-2102
Gruppe B
Best of 3
MP MW Diff Pos
Bernhard Müllner
15 Reds
-1 : 20 : 220-33
Tegshee Nyamaa
SCG
2 : 1-0 : 221-12
Robert Bütof
15 Reds
2 : 02 : 0-22+41
Gruppe C
Best of 3
MP MW Diff Pos
Garry Balter
15 Reds
-2 : 01 : 221+12
Dominik Urich
15 Reds
0 : 2-1 : 220-33
Manuel Urban
1. LSV
2 : 12 : 1-22+21
Gruppe D
Best of 3
MP MW Diff Pos
Ebrahim Baghi
15 Reds
-1 : 20 : 220-33
Peter Pertiller
BULLS
2 : 1-0 : 221-12
Richard Kornberger
TSG
2 : 02 : 0-22+41
Gruppe E
Best of 3
MP MW Diff Pos
Clausdieter Franschitz
BULLS
-2 : 12 : 022+31
Paul Schopf
PSSC
1 : 2-2 : 021+12
Georg Schlager
15 Reds
0 : 20 : 2-20-43
Gruppe F
Best of 3
MP MW Diff Pos
Zi Kim Chau
15 Reds
-2 : 12 : 022+31
Christian Hackl
TSG
1 : 2-2 : 12102
Robert Trinbacher
15 Reds
0 : 21 : 2-20-33
Gruppe G
Best of 3
MP MW Diff Pos
Sebastian Hainzl
15 Reds
-2 : 01 : 221+11
Graeme Fish
KSC
0 : 2-2 : 121-13
Joachim Gantner
PBSSC
2 : 11 : 2-2102
Gruppe H
Best of 3
MP MW Diff Pos
Alexander Pichler
BULLS
-0 : 22 : 121-12
Felix Pleschek
TSG
2 : 0-2 : 022+41
Vladislav Arion
15 Reds
1 : 20 : 2-20-33
  • 1
    Last 16
    Best of 5
    Hans Nirnberger
    HSEBC
    3
    Christian Hackl
    TSG
    1
  • 2
    Last 16
    Best of 5
    Felix Pleschek
    TSG
    3
    Garry Balter
    15 Reds
    1
  • 3
    Last 16
    Best of 5
    Clausdieter Franschitz
    BULLS
    1
    Tegshee Nyamaa
    SCG
    3
  • 4
    Last 16
    Best of 5
    Richard Kornberger
    TSG
    3
    Joachim Gantner
    PBSSC
    2
  • 5
    Last 16
    Best of 5
    Manuel Urban
    1. LSV
    0
    Alexander Pichler
    BULLS
    3
  • 6
    Last 16
    Best of 5
    Zi Kim Chau
    15 Reds
    3
    Markus Sallaberger
    1. UWBC
    1
  • 7
    Last 16
    Best of 5
    Sebastian Hainzl
    15 Reds
    3
    Peter Pertiller
    BULLS
    1
  • 8
    Last 16
    Best of 5
    Robert Bütof
    15 Reds
    3
    Paul Schopf
    PSSC
    0
  • 1
    Viertelfinale
    Best of 5
    Hans Nirnberger
    HSEBC
    3
    Felix Pleschek
    TSG
    2
  • 2
    Viertelfinale
    Best of 5
    Tegshee Nyamaa
    SCG
    3
    Richard Kornberger
    TSG
    0
  • 3
    Viertelfinale
    Best of 5
    Alexander Pichler
    BULLS
    3
    Zi Kim Chau
    15 Reds
    1
  • 4
    Viertelfinale
    Best of 5
    Sebastian Hainzl
    15 Reds
    1
    Robert Bütof
    15 Reds
    0
  • 1
    Semifinale
    Best of 7
    Hans Nirnberger
    HSEBC
    4
    Tegshee Nyamaa
    SCG
    0
  • 2
    Semifinale
    Best of 7
    Alexander Pichler
    BULLS
    1
    Sebastian Hainzl
    15 Reds
    4
  • Finale
    Best of 7
    Hans Nirnberger
    HSEBC
    4
    Sebastian Hainzl
    15 Reds
    1

    Spiel um Platz 3
    Best of 5
    Tegshee Nyamaa
    SCG
    2
    Alexander Pichler
    BULLS
    3

flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfixflickerfixflickerfix