flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix
Gruppe A
Best of 3
MP MW Diff Pos
Hans Nirnberger
HSEBC
-2 : 02 : 022+41
Tegshee Nyamaa
SCG
0 : 2-2 : 02102
Kai Klien
PBSSC
0 : 20 : 2-20-43
Gruppe B
Best of 3
MP MW Diff Pos
Bernhard Müllner
15 Reds
-2 : 02 : 022+41
Markus Sallaberger
1. UWBC
0 : 2-2 : 02102
Maximilian Pfleger
BULLS
0 : 20 : 2-20-43
Gruppe C
Best of 3
MP MW Diff Pos
Ebrahim Baghi
15 Reds
-0 : 22 : 02102
Peter Pertiller
BULLS
2 : 0-1 : 221+11
Vladislav Arion
15 Reds
0 : 22 : 1-21-13
Gruppe D
Best of 3
MP MW Diff Pos
Garry Balter
15 Reds
-2 : 02 : 022+41
Dieter Simoncsics
15 Reds
0 : 2-1 : 220-33
Alexander Gauss
HSEBC
0 : 22 : 1-21-12
Gruppe E
Best of 3
MP MW Diff Pos
Clausdieter Franschitz
BULLS
-0 : 20 : 220-43
Graeme Fish
KSC
2 : 0-2 : 022+41
Michael Peyr
TSG
2 : 00 : 2-2102
Gruppe F
Best of 3
MP MW Diff Pos
Sebastian Hainzl
15 Reds
-2 : 10 : 221-12
Paul Schopf
PSSC
1 : 2-0 : 220-33
Robert Bütof
15 Reds
2 : 02 : 0-22+41
Gruppe G
Best of 5
MP MW Diff Pos
Zi Kim Chau
15 Reds
-1 : 32 : 220.5-23
Alexander Pichler
BULLS
3 : 1-2 : 221.5+21
Robert Burda
HSEBC
2 : 22 : 2-2102
Gruppe H
Best of 3
MP MW Diff Pos
Felix Pleschek
TSG
-2 : 00 : 22102
Dominik Urich
15 Reds
0 : 2-1 : 220-33
Hannes Luginger
BULLS
2 : 02 : 1-22+31
  • 1
    Last 16
    Best of 5
    Hans Nirnberger
    HSEBC
    3
    Sebastian Hainzl
    15 Reds
    0
  • 2
    Last 16
    Best of 5
    Hannes Luginger
    BULLS
    2
    Ebrahim Baghi
    15 Reds
    3
  • 3
    Last 16
    Best of 5
    Graeme Fish
    KSC
    3
    Markus Sallaberger
    1. UWBC
    2
  • 4
    Last 16
    Best of 5
    Garry Balter
    15 Reds
    1
    Robert Burda
    HSEBC
    3
  • 5
    Last 16
    Best of 5
    Peter Pertiller
    BULLS
    1
    Felix Pleschek
    TSG
    3
  • 6
    Last 16
    Best of 5
    Robert Bütof
    15 Reds
    3
    Tegshee Nyamaa
    SCG
    1
  • 7
    Last 16
    Best of 5
    Alexander Pichler
    BULLS
    3
    Alexander Gauss
    HSEBC
    2
  • 8
    Last 16
    Best of 5
    Bernhard Müllner
    15 Reds
    3
    Michael Peyr
    TSG
    2
  • 1
    Viertelfinale
    Best of 5
    Hans Nirnberger
    HSEBC
    3
    Ebrahim Baghi
    15 Reds
    2
  • 2
    Viertelfinale
    Best of 5
    Graeme Fish
    KSC
    3
    Robert Burda
    HSEBC
    1
  • 3
    Viertelfinale
    Best of 5
    Felix Pleschek
    TSG
    0
    Robert Bütof
    15 Reds
    3
  • 4
    Viertelfinale
    Best of 5
    Alexander Pichler
    BULLS
    0
    Bernhard Müllner
    15 Reds
    3
  • 1
    Semifinale
    Best of 7
    Hans Nirnberger
    HSEBC
    4
    Graeme Fish
    KSC
    2
  • 2
    Semifinale
    Best of 7
    Robert Bütof
    15 Reds
    4
    Bernhard Müllner
    15 Reds
    2
  • Finale
    Best of 7
    Hans Nirnberger
    HSEBC
    4
    Robert Bütof
    15 Reds
    3

    Spiel um Platz 3
    Best of 5
    Graeme Fish
    KSC
    2
    Bernhard Müllner
    15 Reds
    3

flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix