flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix
Gruppe A
Best of 3
MP MW Diff Pos
Bernhard Müllner
15 Reds
-2 : 11 : 22103
Alexander Trinkl
15 Reds
1 : 2-2 : 12101
Tegshee Nyamaa
SCG
2 : 11 : 2-2102
Gruppe B
Best of 3
MP MW Diff Pos
Richard McHugh
-
-2 : 02 : 022+41
Christian Pleschko
PSSC
0 : 2-0 : 220-43
Alexander Pichler
BULLS
0 : 22 : 0-2102
Gruppe C
Best of 3
MP MW Diff Pos
Ebrahim Baghi
15 Reds
-2 : 12 : 022+31
Robert Lodjn
15 Reds
1 : 2-0 : 220-33
Peter Pertiller
BULLS
0 : 22 : 0-2102
Gruppe D
Best of 3
MP MW Diff Pos
Garry Balter
15 Reds
-2 : 12 : 122+21
Felix Pleschek
TSG
1 : 2-2 : 021+12
Thomas Auer
PSSC
1 : 20 : 2-20-33
Gruppe E
Best of 3
MP MW Diff Pos
Hans Nirnberger
HSEBC
-2 : 12 : 122+21
Markus Sallaberger
1. UWBC
1 : 2-1 : 220-23
Manfred Anton
KSC
1 : 22 : 1-2102
Gruppe F
Best of 3
MP MW Diff Pos
Clausdieter Franschitz
BULLS
-2 : 01 : 221+12
John Dangerfield
HSEBC
0 : 2-1 : 220-33
Graeme Fish
KSC
2 : 12 : 1-22+21
Gruppe G
Best of 3
MP MW Diff Pos
Sebastian Hainzl
15 Reds
-2 : 02 : 022+41
Paul Schopf
PSSC
0 : 2-2 : 02102
Georg Stadlmann
ESC
0 : 20 : 2-20-43
Gruppe H
Best of 3
MP MW Diff Pos
Daniel Potmesil
15 Reds
-0 : 22 : 121-12
Dominik Urich
15 Reds
2 : 0-2 : 122+31
Patrick Oberkofler
CSC
1 : 21 : 2-20-23
  • 1
    Last 16
    Best of 5
    Alexander Trinkl
    15 Reds
    0
    Clausdieter Franschitz
    BULLS
    3
  • 2
    Last 16
    Best of 5
    Dominik Urich
    15 Reds
    0
    Peter Pertiller
    BULLS
    3
  • 3
    Last 16
    Best of 5
    Hans Nirnberger
    HSEBC
    1
    Alexander Pichler
    BULLS
    3
  • 4
    Last 16
    Best of 5
    Garry Balter
    15 Reds
    3
    Paul Schopf
    PSSC
    1
  • 5
    Last 16
    Best of 5
    Ebrahim Baghi
    15 Reds
    1
    Daniel Potmesil
    15 Reds
    3
  • 6
    Last 16
    Best of 5
    Graeme Fish
    KSC
    3
    Tegshee Nyamaa
    SCG
    0
  • 7
    Last 16
    Best of 5
    Sebastian Hainzl
    15 Reds
    3
    Felix Pleschek
    TSG
    0
  • 8
    Last 16
    Best of 5
    Richard McHugh
    -
    3
    Manfred Anton
    KSC
    0
  • 1
    Viertelfinale
    Best of 5
    Clausdieter Franschitz
    BULLS
    3
    Peter Pertiller
    BULLS
    0
  • 2
    Viertelfinale
    Best of 5
    Alexander Pichler
    BULLS
    2
    Garry Balter
    15 Reds
    3
  • 3
    Viertelfinale
    Best of 5
    Daniel Potmesil
    15 Reds
    0
    Graeme Fish
    KSC
    3
  • 4
    Viertelfinale
    Best of 5
    Sebastian Hainzl
    15 Reds
    0
    Richard McHugh
    -
    3
  • 1
    Semifinale
    Best of 7
    Clausdieter Franschitz
    BULLS
    1
    Garry Balter
    15 Reds
    4
  • 2
    Semifinale
    Best of 7
    Graeme Fish
    KSC
    1
    Richard McHugh
    -
    4
  • Finale
    Best of 7
    Garry Balter
    15 Reds
    4
    Richard McHugh
    -
    3

    Spiel um Platz 3
    Best of 5
    Clausdieter Franschitz
    BULLS
    3
    Graeme Fish
    KSC
    2

flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix