flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix
Gruppe A
Best of 5
MP MW Diff Pos
Sebastian Hainzl
15 Reds
-3 : 03 : 03 : 033+91
Emanuel Stegmeier
ABC
0 : 3-3 : 03 : 132+22
Patrick Rosmann
SCK
0 : 30 : 3-3 : 031-33
Maximilian Schmölzer
15 Reds
0 : 31 : 30 : 3-30-84
Gruppe B
Best of 5
MP MW Diff Pos
Paul Schopf
PSSC
-3 : 02 : 33 : 032+52
Richard Kornberger
TSG
0 : 3-1 : 33 : 031-23
László Szász
KSC
3 : 23 : 1-3 : 133+51
Robert Lodjn
15 Reds
0 : 30 : 31 : 3-30-84
Gruppe C
Best of 5
MP MW Diff Pos
Andreas Ploner
CSC
-3 : 13 : 03 : 133+71
Alexander Trinkl
15 Reds
1 : 3-3 : 03 : 132+32
Peter Schlosser
TSG
0 : 30 : 3-2 : 330-74
Christoph Fröhle
PBSSC
1 : 31 : 33 : 2-31-33
Gruppe D
Best of 5
MP MW Diff Pos
Alexander Gauss
HSEBC
-3 : 13 : 03 : 133+71
Christian Hackl
TSG
1 : 3-3 : 23 : 23202
Garry Balter
15 Reds
0 : 32 : 3-3 : 031-13
Gustav Lodjn
KSC
1 : 32 : 30 : 3-30-64
Gruppe E
Best of 5
MP MW Diff Pos
Hans Nirnberger
HSEBC
-3 : 03 : 03 : 133+81
Vladislav Arion
15 Reds
0 : 3-3 : 21 : 331-43
Michael Klas
ESC
0 : 32 : 3-1 : 330-64
Daniel Göschl
15 Reds
1 : 33 : 13 : 1-32+22
Gruppe F
Best of 5
MP MW Diff Pos
Markus Sallaberger
1. UWBC
-1 : 33 : 13 : 132+22
Georg Schlager
15 Reds
3 : 1-3 : 23 : 233+41
Peter Köppl
PBSCE
1 : 32 : 3-0 : 330-64
Peter Pertiller
BULLS
1 : 32 : 33 : 0-3103
Gruppe G
Best of 5
MP MW Diff Pos
Maximilian Pfleger
BULLS
-3 : 23 : 20 : 332-12
Alexander Stadler
BULLS
2 : 3-3 : 03 : 232+31
Andreas Gugler
15 Reds
2 : 30 : 3-3 : 231-34
Günther Frech
KSC
3 : 02 : 32 : 3-31+13
Gruppe H
Best of 5
MP MW Diff Pos
Dominik Scherübl
15 Reds
-3 : 23 : 02 : 332+31
Zi Kim Chau
15 Reds
2 : 3-3 : 03 : 232+32
Peter Lanzersdorfer
1. LSV
0 : 30 : 3-0 : 330-94
Tegshee Nyamaa
SCG
3 : 22 : 33 : 0-32+33
  • 1
    Last 16
    Best of 5
    Sebastian Hainzl
    15 Reds
    3
    Markus Sallaberger
    1. UWBC
    2
  • 2
    Last 16
    Best of 5
    Dominik Scherübl
    15 Reds
    0
    Alexander Trinkl
    15 Reds
    3
  • 3
    Last 16
    Best of 5
    Hans Nirnberger
    HSEBC
    3
    Paul Schopf
    PSSC
    1
  • 4
    Last 16
    Best of 5
    Alexander Gauss
    HSEBC
    3
    Maximilian Pfleger
    BULLS
    0
  • 5
    Last 16
    Best of 5
    Andreas Ploner
    CSC
    1
    Zi Kim Chau
    15 Reds
    3
  • 6
    Last 16
    Best of 5
    Georg Schlager
    15 Reds
    1
    Emanuel Stegmeier
    ABC
    3
  • 7
    Last 16
    Best of 5
    Alexander Stadler
    BULLS
    3
    Christian Hackl
    TSG
    1
  • 8
    Last 16
    Best of 5
    László Szász
    KSC
    2
    Daniel Göschl
    15 Reds
    3
  • 1
    Viertelfinale
    Best of 5
    Sebastian Hainzl
    15 Reds
    3
    Alexander Trinkl
    15 Reds
    0
  • 2
    Viertelfinale
    Best of 5
    Hans Nirnberger
    HSEBC
    3
    Alexander Gauss
    HSEBC
    0
  • 3
    Viertelfinale
    Best of 5
    Zi Kim Chau
    15 Reds
    3
    Emanuel Stegmeier
    ABC
    1
  • 4
    Viertelfinale
    Best of 5
    Alexander Stadler
    BULLS
    3
    Daniel Göschl
    15 Reds
    0
  • 1
    Semifinale
    Best of 7
    Sebastian Hainzl
    15 Reds
    3
    Hans Nirnberger
    HSEBC
    4
  • 2
    Semifinale
    Best of 7
    Zi Kim Chau
    15 Reds
    4
    Alexander Stadler
    BULLS
    1
  • Finale
    Best of 7
    Hans Nirnberger
    HSEBC
    0
    Zi Kim Chau
    15 Reds
    4

flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfixflickerfixflickerfixflickerfixflickerfixflickerfixflickerfixflickerfixflickerfixflickerfixflickerfixflickerfixflickerfix