flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix
Gruppe A
Best of 3
MP MW Diff Pos
Erik Lukatsch
ABC
-2 : 02 : 122+31
Caspar Blasch
-
0 : 2-0 : 220-43
Benjamin Gruber
-
1 : 22 : 0-21+12
Gruppe B
Best of 3
MP MW Diff Pos
Stefan Schaaf
-
-2 : 02 : 122+31
Roland Rados
-
0 : 2-2 : 121-12
Andrzej Materek
-
1 : 21 : 2-20-23
Gruppe C
Best of 3
MP MW Diff Pos
Felix Knoll
FBC
-2 : 01 : 221+12
Marius Eder-Marquardt
HSEBC
0 : 2-0 : 220-43
Filip Materek
-
2 : 12 : 0-22+31
Gruppe D
Best of 3
MP MW Diff Pos
Robert Parik
HSEBC
-2 : 02 : 022+41
Michael Spinn
HSEBC
0 : 2-2 : 02102
Herbert Oppolzer
-
0 : 20 : 2-20-43
Gruppe E
Best of 3
MP MW Diff Pos
Stjepan Rados
KSC
-1 : 22 : 021+12
David Zanol
HSEBC
2 : 1-2 : 022+31
Walter Kunz
HSEBC
0 : 20 : 2-20-43
Gruppe F
Best of 3
MP MW Diff Pos
Robert Plachy
HSEBC
-0 : 22 : 02102
Manfred Raidl
HSEBC
2 : 0-2 : 022+41
Gerhard Zeitlhofer
Snock
0 : 20 : 2-20-43
Gruppe G
Best of 3
MP MW Diff Pos
Samuel Schocher
Snock
-0 : 22 : 02102
Patrick Stift
HSEBC
2 : 0-2 : 022+41
Gerhard Wimmer
ABC
0 : 20 : 2-20-43
Gruppe H
Best of 3
MP MW Diff Pos
Michael Zeitlhofer
Snock
-2 : 12 : 122+21
Franz Starhan
HSEBC
1 : 2-2 : 12102
Edward Mol
-
1 : 21 : 2-20-23
  • 1
    Last 16
    Best of 3
    Erik Lukatsch
    ABC
    2
    Robert Plachy
    HSEBC
    0
  • 2
    Last 16
    Best of 3
    Michael Zeitlhofer
    Snock
    0
    Felix Knoll
    FBC
    2
  • 3
    Last 16
    Best of 3
    David Zanol
    HSEBC
    2
    Roland Rados
    -
    0
  • 4
    Last 16
    Best of 3
    Robert Parik
    HSEBC
    2
    Samuel Schocher
    Snock
    0
  • 5
    Last 16
    Best of 3
    Filip Materek
    -
    2
    Franz Starhan
    HSEBC
    0
  • 6
    Last 16
    Best of 3
    Manfred Raidl
    HSEBC
    0
    Benjamin Gruber
    -
    2
  • 7
    Last 16
    Best of 3
    Patrick Stift
    HSEBC
    2
    Michael Spinn
    HSEBC
    1
  • 8
    Last 16
    Best of 3
    Stefan Schaaf
    -
    2
    Stjepan Rados
    KSC
    0
  • 1
    Viertelfinale
    Best of 3
    Erik Lukatsch
    ABC
    2
    Felix Knoll
    FBC
    0
  • 2
    Viertelfinale
    Best of 3
    David Zanol
    HSEBC
    1
    Robert Parik
    HSEBC
    2
  • 3
    Viertelfinale
    Best of 3
    Filip Materek
    -
    2
    Benjamin Gruber
    -
    0
  • 4
    Viertelfinale
    Best of 3
    Patrick Stift
    HSEBC
    1
    Stefan Schaaf
    -
    2
  • 1
    Semifinale
    Best of 3
    Erik Lukatsch
    ABC
    2
    Robert Parik
    HSEBC
    0
  • 2
    Semifinale
    Best of 3
    Filip Materek
    -
    2
    Stefan Schaaf
    -
    1
  • Finale
    Best of 3
    Erik Lukatsch
    ABC
    2
    Filip Materek
    -
    0

    Spiel um Platz 3
    Best of 3
    Robert Parik
    HSEBC
    1
    Stefan Schaaf
    -
    2

flickerfix flickerfix