flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix
Gruppe A
Best of 5
MP MW Diff Pos
Stefan Schaaf
-
-0 : 22 : 02102
Erich Weidenhiller
15 Reds
2 : 0-0 : 22101
Alexander Krnausek
15 Reds
0 : 22 : 0-2103
 
Gruppe B
Best of 3
MP MW Diff Pos
Robert Lodjn
15 Reds
-2 : 11 : 22102
Gerhard Plaschka
15 Reds
1 : 2-0 : 220-33
Alexander Hofbauer
-
2 : 12 : 0-22+31
 
Gruppe C
Best of 3
MP MW Diff Pos
Jeffrey Pang
15 Reds
-2 : 01 : 02 : 033+51
Eduard Waldherr
HSEBC
0 : 2-1 : 02 : 032+12
Mahyar Farhang
-
0 : 10 : 1-0 : 130-34
Aleksander Wieleba
-
0 : 20 : 21 : 0-31-33
Gruppe D
Best of 3
MP MW Diff Pos
Jutta Braidt
15 Reds
-2 : 12 : 02 : 033+51
Oliver Schmid
15 Reds
1 : 2-2 : 10 : 231-23
Rudolf Nusser
KSC
0 : 21 : 2-0 : 230-54
Christoph Heger
15 Reds
0 : 22 : 02 : 0-32+22
Gruppe E
Best of 3
MP MW Diff Pos
Max Thurner
15 Reds
-1 : 22 : 02 : 032+32
Arno Butterweck
-
2 : 1-2 : 02 : 033+51
Philip Nischkauer
15 Reds
0 : 20 : 2-2 : 031-23
Markus Nicolas
-
0 : 20 : 20 : 2-30-64
Gruppe F
Best of 3
MP MW Diff Pos
Hanna Schneider
15 Reds
-2 : 00 : 20 : 231-23
Hans Schiner
15 Reds
0 : 2-1 : 20 : 230-54
Mark Dickinger
15 Reds
2 : 02 : 1-2 : 133+41
James Butler
15 Reds
2 : 02 : 01 : 2-32+32
  • 1
    Last 16
    Best of 3
    Erich Weidenhiller
    15 Reds
    1
    Freilos 0
  • 2
    Last 16
    Best of 3
    James Butler
    15 Reds
    2
    Eduard Waldherr
    HSEBC
    1
  • 3
    Last 16
    Best of 3
    Arno Butterweck
    -
    0
    Robert Lodjn
    15 Reds
    2
  • 4
    Last 16
    Best of 3
    Jutta Braidt
    15 Reds
    1
    Freilos 0
  • 5
    Last 16
    Best of 3
    Jeffrey Pang
    15 Reds
    1
    Freilos 0
  • 6
    Last 16
    Best of 3
    Mark Dickinger
    15 Reds
    1
    Stefan Schaaf
    -
    2
  • 7
    Last 16
    Best of 3
    Max Thurner
    15 Reds
    2
    Christoph Heger
    15 Reds
    1
  • 8
    Last 16
    Best of 3
    Alexander Hofbauer
    -
    1
    Freilos 0
  • 1
    Viertelfinale
    Best of 3
    Erich Weidenhiller
    15 Reds
    1
    James Butler
    15 Reds
    2
  • 2
    Viertelfinale
    Best of 3
    Robert Lodjn
    15 Reds
    0
    Jutta Braidt
    15 Reds
    2
  • 3
    Viertelfinale
    Best of 3
    Jeffrey Pang
    15 Reds
    2
    Stefan Schaaf
    -
    1
  • 4
    Viertelfinale
    Best of 3
    Max Thurner
    15 Reds
    2
    Alexander Hofbauer
    -
    0
  • 1
    Semifinale
    Best of 3
    James Butler
    15 Reds
    2
    Jutta Braidt
    15 Reds
    1
  • 2
    Semifinale
    Best of 3
    Jeffrey Pang
    15 Reds
    2
    Max Thurner
    15 Reds
    1
  • Finale
    Best of 3
    James Butler
    15 Reds
    2
    Jeffrey Pang
    15 Reds
    1

    Spiel um Platz 3
    Best of 3
    Jutta Braidt
    15 Reds
    0
    Max Thurner
    15 Reds
    2

flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix