flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix
Gruppe A
Best of 3
MP MW Diff Pos
Erich Haas
TSG
-2 : 10 : 221-13
Tin Topić
TSG
1 : 2-2 : 12102
Hasan Mohammadi
SCG
2 : 01 : 2-21+11
 
Gruppe B
Best of 3
MP MW Diff Pos
Markus Stocker
TSG
-0 : 22 : 02102
Manuel Wutte
SCK
2 : 0-2 : 022+41
Robert Motzelt
ESC
0 : 20 : 2-20-43
 
Gruppe C
Best of 3
MP MW Diff Pos
Daniel Dellarich
ESC
-1 : 22 : 10 : 231-23
Matija Posarić
TSG
2 : 1-2 : 11 : 232+12
Alfred Buchacher
CSW
1 : 21 : 2-0 : 230-44
Mateo Ratković
TSG
2 : 02 : 12 : 0-33+51
Gruppe D
Best of 3
MP MW Diff Pos
Darko Hojan
TSG
-2 : 02 : 02 : 133+51
Siegfried Roither
TSG
0 : 2-0 : 21 : 230-54
Bero Cerinski
TSG
0 : 22 : 0-2 : 132+12
Marko Rkman
TSG
1 : 22 : 11 : 2-31-13
Gruppe E
Best of 3
MP MW Diff Pos
Pascal Kornberger
TSG
-1 : 22 : 02 : 032+32
Markus Konya
TSG
2 : 1-2 : 02 : 033+51
Christof Weber
SCG
0 : 20 : 2-2 : 031-23
Michael Rerych
TSG
0 : 20 : 20 : 2-30-64
Gruppe F
Best of 3
MP MW Diff Pos
Reinhard Sander
SCG
-1 : 22 : 02 : 032+31
Edwin Baumann
SCK
2 : 1-2 : 01 : 232+22
Patrick Hammer
SCK
0 : 20 : 2-2 : 131-34
Petra Grozić
TSG
0 : 22 : 11 : 2-31-23
  • 1
    Last 16
    Best of 3
    Hasan Mohammadi
    SCG
    1
    Freilos 0
  • 2
    Last 16
    Best of 3
    Edwin Baumann
    SCK
    0
    Matija Posarić
    TSG
    2
  • 3
    Last 16
    Best of 3
    Markus Konya
    TSG
    1
    Markus Stocker
    TSG
    2
  • 4
    Last 16
    Best of 3
    Darko Hojan
    TSG
    1
    Freilos 0
  • 5
    Last 16
    Best of 3
    Mateo Ratković
    TSG
    1
    Freilos 0
  • 6
    Last 16
    Best of 3
    Reinhard Sander
    SCG
    1
    Tin Topić
    TSG
    2
  • 7
    Last 16
    Best of 3
    Pascal Kornberger
    TSG
    0
    Bero Cerinski
    TSG
    2
  • 8
    Last 16
    Best of 3
    Manuel Wutte
    SCK
    1
    Freilos 0
  • 1
    Viertelfinale
    Best of 3
    Hasan Mohammadi
    SCG
    1
    Matija Posarić
    TSG
    2
  • 2
    Viertelfinale
    Best of 3
    Markus Stocker
    TSG
    0
    Darko Hojan
    TSG
    2
  • 3
    Viertelfinale
    Best of 3
    Mateo Ratković
    TSG
    2
    Tin Topić
    TSG
    0
  • 4
    Viertelfinale
    Best of 3
    Bero Cerinski
    TSG
    1
    Manuel Wutte
    SCK
    2
  • 1
    Semifinale
    Best of 3
    Matija Posarić
    TSG
    0
    Darko Hojan
    TSG
    2
  • 2
    Semifinale
    Best of 3
    Mateo Ratković
    TSG
    0
    Manuel Wutte
    SCK
    2
  • Finale
    Best of 3
    Darko Hojan
    TSG
    0
    Manuel Wutte
    SCK
    2

    Spiel um Platz 3
    Best of 3
    Matija Posarić
    TSG
    0
    Mateo Ratković
    TSG
    2

flickerfix flickerfix flickerfix