flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix
Gruppe A
Best of 3
MP MW Diff Pos
Carl Walter Steiner
HSEBC
-2 : 12 : 02 : 12 : 044+61
Alexander Klammer
HSEBC
1 : 2-2 : 00 : 22 : 042+13
Franz Starhan
HSEBC
0 : 20 : 2-0 : 22 : 041-44
Volker Kemeter
-
1 : 22 : 02 : 0-2 : 043+52
Samuel Schocher
Snock
0 : 20 : 20 : 20 : 2-40-85
Gruppe B
Best of 3
MP MW Diff Pos
Stefan Schaaf
-
-2 : 02 : 02 : 01 : 243+51
Robert Plachy
HSEBC
0 : 2-2 : 02 : 12 : 043+32
Johannes Kubitschek
HSEBC
0 : 20 : 2-2 : 02 : 04203
Walter Kunz
HSEBC
0 : 21 : 20 : 2-0 : 240-75
Philipp Fischer
HSV-KM
2 : 10 : 20 : 22 : 0-42-14
Gruppe C
Best of 3
MP MW Diff Pos
Robert Parik
HSEBC
-2 : 02 : 12 : 00 : 243+33
Gerhard Wimmer
ABC
0 : 2-0 : 22 : 00 : 241-44
Oskar Charlesworth
HSEBC
1 : 22 : 0-2 : 12 : 043+41
David Zanol
HSEBC
0 : 20 : 21 : 2-1 : 240-65
Gerhard Zeitlhofer
Snock
2 : 02 : 00 : 22 : 1-43+32
Gruppe D
Best of 3
MP MW Diff Pos
Felix Knoll
FBC
-0 : 20 : 22 : 031-23
Norbert Pomaroli
HSEBC
2 : 0-2 : 12 : 033+51
Michael Zeitlhofer
Snock
2 : 01 : 2-0 : 231-12
Marius Eder-Marquardt
HSEBC
0 : 20 : 22 : 0-31-24
 
  • 1
    Viertelfinale
    Best of 3
    Carl Walter Steiner
    HSEBC
    2
    Gerhard Zeitlhofer
    Snock
    0
  • 2
    Viertelfinale
    Best of 3
    Norbert Pomaroli
    HSEBC
    2
    Robert Plachy
    HSEBC
    0
  • 3
    Viertelfinale
    Best of 3
    Oskar Charlesworth
    HSEBC
    2
    Volker Kemeter
    -
    0
  • 4
    Viertelfinale
    Best of 3
    Stefan Schaaf
    -
    2
    Michael Zeitlhofer
    Snock
    0
  • 1
    Semifinale
    Best of 3
    Carl Walter Steiner
    HSEBC
    1
    Norbert Pomaroli
    HSEBC
    2
  • 2
    Semifinale
    Best of 3
    Oskar Charlesworth
    HSEBC
    2
    Stefan Schaaf
    -
    1
  • Finale
    Best of 5
    Norbert Pomaroli
    HSEBC
    2
    Oskar Charlesworth
    HSEBC
    3

    Spiel um Platz 3
    Best of 1
    Carl Walter Steiner
    HSEBC
    0
    Stefan Schaaf
    -
    1

flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix