flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix
Gruppe A
Best of 3
MP MW Diff Pos
Rainer Bittner
HSV-KM
-2 : 00 : 22102
Samuel Schocher
Snock
0 : 2-0 : 220-43
Bernhard Berndl
HSEBC
2 : 02 : 0-22+41
Gruppe B
Best of 3
MP MW Diff Pos
Markus Bauer
HSEBC
-2 : 01 : 221+11
Jeffrey Pang
15 Reds
0 : 2-2 : 02102
Philipp Fischer
HSV-KM
2 : 10 : 2-21-13
Gruppe C
Best of 3
MP MW Diff Pos
Robert Parik
HSEBC
-2 : 02 : 022+41
Günter Okasek
-
0 : 2-0 : 220-43
Marius Eder-Marquardt
HSEBC
0 : 22 : 0-2102
Gruppe D
Best of 3
MP MW Diff Pos
Michael Brandl
KSC
-2 : 02 : 022+41
Roland Rados
-
0 : 2-0 : 220-43
Robert Knotz
KSC
0 : 22 : 0-2102
Gruppe E
Best of 3
MP MW Diff Pos
Norbert Pomaroli
HSEBC
-2 : 12 : 022+31
Michael Zeitlhofer
Snock
1 : 2-2 : 021+12
Werner Perschl
HSEBC
0 : 20 : 2-20-43
Gruppe F
Best of 3
MP MW Diff Pos
Alexander Klammer
HSEBC
-0 : 22 : 121-13
Stefan Neumeister
-
2 : 0-0 : 22102
Dieter Kuneth
HSEBC
1 : 22 : 0-21+11
Gruppe G
Best of 3
MP MW Diff Pos
Stefan Ostermann
HSEBC
-1 : 21 : 220-23
Stjepan Rados
KSC
2 : 1-1 : 22102
Oskar Charlesworth
HSEBC
2 : 12 : 1-22+21
Gruppe H
Best of 3
MP MW Diff Pos
Chang Liang Chen
KSC
-1 : 21 : 220-23
Jennifer Schwarz
-
2 : 1-2 : 022+31
Lukas Martinkovich
HSEBC
2 : 10 : 2-21-12
  • 1
    Last 16
    Best of 3
    Bernhard Berndl
    HSEBC
    2
    Stefan Neumeister
    -
    1
  • 2
    Last 16
    Best of 3
    Jennifer Schwarz
    -
    2
    Marius Eder-Marquardt
    HSEBC
    0
  • 3
    Last 16
    Best of 3
    Norbert Pomaroli
    HSEBC
    2
    Jeffrey Pang
    15 Reds
    0
  • 4
    Last 16
    Best of 3
    Michael Brandl
    KSC
    2
    Stjepan Rados
    KSC
    0
  • 5
    Last 16
    Best of 3
    Robert Parik
    HSEBC
    2
    Lukas Martinkovich
    HSEBC
    1
  • 6
    Last 16
    Best of 3
    Dieter Kuneth
    HSEBC
    0
    Rainer Bittner
    HSV-KM
    2
  • 7
    Last 16
    Best of 3
    Oskar Charlesworth
    HSEBC
    1
    Robert Knotz
    KSC
    2
  • 8
    Last 16
    Best of 3
    Markus Bauer
    HSEBC
    2
    Michael Zeitlhofer
    Snock
    0
  • 1
    Viertelfinale
    Best of 3
    Bernhard Berndl
    HSEBC
    2
    Jennifer Schwarz
    -
    0
  • 2
    Viertelfinale
    Best of 3
    Norbert Pomaroli
    HSEBC
    0
    Michael Brandl
    KSC
    2
  • 3
    Viertelfinale
    Best of 3
    Robert Parik
    HSEBC
    0
    Rainer Bittner
    HSV-KM
    2
  • 4
    Viertelfinale
    Best of 3
    Robert Knotz
    KSC
    2
    Markus Bauer
    HSEBC
    0
  • 1
    Semifinale
    Best of 3
    Bernhard Berndl
    HSEBC
    0
    Michael Brandl
    KSC
    2
  • 2
    Semifinale
    Best of 3
    Rainer Bittner
    HSV-KM
    1
    Robert Knotz
    KSC
    2
  • Finale
    Best of 3
    Michael Brandl
    KSC
    2
    Robert Knotz
    KSC
    1

    Spiel um Platz 3
    Best of 3
    Bernhard Berndl
    HSEBC
    1
    Rainer Bittner
    HSV-KM
    2

flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix