flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix
Gruppe A
Best of 3
MP MW Diff Pos
Mahdi Jafari
HSEBC
-2 : 12 : 022+31
Stefan Knoll
FBC
1 : 2-2 : 021+12
Michael Benes
HSEBC
0 : 20 : 2-20-43
 
Gruppe B
Best of 3
MP MW Diff Pos
Felix Knoll
FBC
-2 : 02 : 122+31
Marius Eder-Marquardt
HSEBC
0 : 2-0 : 220-43
Thomas Stoll
KSC
1 : 22 : 0-21+12
 
Gruppe C
Best of 3
MP MW Diff Pos
Rainer Bittner
HSV-KM
-2 : 01 : 221+11
Lukas Martinkovich
HSEBC
0 : 2-2 : 121-13
Manuel Guzmits
HSEBC
2 : 11 : 2-2102
 
Gruppe D
Best of 3
MP MW Diff Pos
Markus Bauer
HSEBC
-2 : 02 : 022+41
Jeffrey Pang
15 Reds
0 : 2-1 : 220-33
Oskar Charlesworth
HSEBC
0 : 22 : 1-21-12
 
Gruppe E
Best of 3
MP MW Diff Pos
Robert Parik
HSEBC
-0 : 22 : 02102
Fritz Fischer
KSC
2 : 0-2 : 122+31
Walter Kunz
HSEBC
0 : 21 : 2-20-33
 
Gruppe F
Best of 3
MP MW Diff Pos
Norbert Pomaroli
HSEBC
-0 : 21 : 22 : 131-23
Franz Gugrel
-
2 : 0-2 : 12 : 133+41
Michael Brandl
KSC
2 : 11 : 2-2 : 032+22
Robert Plachy
HSEBC
1 : 21 : 20 : 2-30-44
Gruppe G
Best of 3
MP MW Diff Pos
Alexander Klammer
HSEBC
-2 : 02 : 00 : 232+21
Edward Mol
-
0 : 2-0 : 22 : 131-34
Stefan Neumeister
-
0 : 22 : 0-2 : 032+22
Franz Starhan
HSEBC
2 : 01 : 20 : 2-31-13
Gruppe H
Best of 3
MP MW Diff Pos
Robert Knotz
KSC
-1 : 22 : 00 : 231-13
Albert Krebs
KSC
2 : 1-2 : 11 : 232+12
Jennifer Schwarz
-
0 : 21 : 2-1 : 230-44
Philipp Fischer
HSV-KM
2 : 02 : 12 : 1-33+41
  • 1
    Last 16
    Best of 3
    Mahdi Jafari
    HSEBC
    0
    Michael Brandl
    KSC
    2
  • 2
    Last 16
    Best of 3
    Philipp Fischer
    HSV-KM
    1
    Manuel Guzmits
    HSEBC
    2
  • 3
    Last 16
    Best of 3
    Fritz Fischer
    KSC
    0
    Thomas Stoll
    KSC
    2
  • 4
    Last 16
    Best of 3
    Markus Bauer
    HSEBC
    2
    Stefan Neumeister
    -
    0
  • 5
    Last 16
    Best of 3
    Rainer Bittner
    HSV-KM
    0
    Albert Krebs
    KSC
    2
  • 6
    Last 16
    Best of 3
    Franz Gugrel
    -
    1
    Stefan Knoll
    FBC
    2
  • 7
    Last 16
    Best of 3
    Alexander Klammer
    HSEBC
    0
    Oskar Charlesworth
    HSEBC
    2
  • 8
    Last 16
    Best of 3
    Felix Knoll
    FBC
    2
    Robert Parik
    HSEBC
    1
  • 1
    Viertelfinale
    Best of 3
    Michael Brandl
    KSC
    2
    Manuel Guzmits
    HSEBC
    0
  • 2
    Viertelfinale
    Best of 3
    Thomas Stoll
    KSC
    2
    Markus Bauer
    HSEBC
    1
  • 3
    Viertelfinale
    Best of 3
    Albert Krebs
    KSC
    2
    Stefan Knoll
    FBC
    0
  • 4
    Viertelfinale
    Best of 3
    Oskar Charlesworth
    HSEBC
    1
    Felix Knoll
    FBC
    2
  • 1
    Semifinale
    Best of 3
    Michael Brandl
    KSC
    2
    Thomas Stoll
    KSC
    0
  • 2
    Semifinale
    Best of 3
    Albert Krebs
    KSC
    2
    Felix Knoll
    FBC
    1
  • Finale
    Best of 5
    Michael Brandl
    KSC
    3
    Albert Krebs
    KSC
    2

    Spiel um Platz 3
    Best of 1
    Thomas Stoll
    KSC
    1
    Felix Knoll
    FBC
    0

flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix