flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix
Gruppe A
Best of 3
MP MW Diff Pos
Rainer Bittner
HSV-KM
-2 : 10 : 221-13
Thomas Sekulin
-
1 : 2-2 : 021+11
Stjepan Rados
KSC
2 : 00 : 2-2102
 
Gruppe B
Best of 3
MP MW Diff Pos
Felix Knoll
FBC
-2 : 02 : 022+41
Thomas Stoll
KSC
0 : 2-2 : 02102
Walter Kunz
HSEBC
0 : 20 : 2-20-43
 
Gruppe C
Best of 3
MP MW Diff Pos
Markus Bauer
HSEBC
-2 : 02 : 022+41
Franz Starhan
HSEBC
0 : 2-0 : 220-43
Dieter Kuneth
HSEBC
0 : 22 : 0-2102
 
Gruppe D
Best of 3
MP MW Diff Pos
Robert Parik
HSEBC
-2 : 02 : 122+31
Robert Plachy
HSEBC
0 : 2-2 : 02102
Oskar Charlesworth
HSEBC
1 : 20 : 2-20-33
 
Gruppe E
Best of 3
MP MW Diff Pos
Norbert Pomaroli
HSEBC
-2 : 00 : 22102
Josip Markovic
-
0 : 2-0 : 220-43
Chang Liang Chen
KSC
2 : 02 : 0-22+41
 
Gruppe F
Best of 3
MP MW Diff Pos
Alexander Klammer
HSEBC
-2 : 00 : 22102
Lukas Martinkovich
HSEBC
0 : 2-0 : 220-43
Bernhard Berndl
HSEBC
2 : 02 : 0-22+41
 
Gruppe G
Best of 3
MP MW Diff Pos
Philipp Fischer
HSV-KM
-2 : 01 : 21 : 23103
Günter Okasek
-
0 : 2-0 : 20 : 230-64
Michael Benes
HSEBC
2 : 12 : 0-0 : 232+12
Alexander Kahl
KSC
2 : 12 : 02 : 0-33+51
Gruppe H
Best of 3
MP MW Diff Pos
Werner Perschl
HSEBC
-0 : 21 : 22 : 131-24
Jeffrey Pang
15 Reds
2 : 0-2 : 01 : 232+31
Marius Eder-Marquardt
HSEBC
2 : 10 : 2-1 : 231-23
Fritz Fischer
KSC
1 : 22 : 12 : 1-32+12
  • 1
    Last 16
    Best of 3
    Thomas Sekulin
    -
    2
    Alexander Klammer
    HSEBC
    0
  • 2
    Last 16
    Best of 3
    Jeffrey Pang
    15 Reds
    0
    Dieter Kuneth
    HSEBC
    2
  • 3
    Last 16
    Best of 3
    Chang Liang Chen
    KSC
    2
    Thomas Stoll
    KSC
    0
  • 4
    Last 16
    Best of 3
    Robert Parik
    HSEBC
    2
    Michael Benes
    HSEBC
    0
  • 5
    Last 16
    Best of 3
    Markus Bauer
    HSEBC
    2
    Fritz Fischer
    KSC
    1
  • 6
    Last 16
    Best of 3
    Bernhard Berndl
    HSEBC
    2
    Stjepan Rados
    KSC
    1
  • 7
    Last 16
    Best of 3
    Alexander Kahl
    KSC
    2
    Robert Plachy
    HSEBC
    0
  • 8
    Last 16
    Best of 3
    Felix Knoll
    FBC
    2
    Norbert Pomaroli
    HSEBC
    1
  • 1
    Viertelfinale
    Best of 3
    Thomas Sekulin
    -
    1
    Dieter Kuneth
    HSEBC
    2
  • 2
    Viertelfinale
    Best of 3
    Chang Liang Chen
    KSC
    2
    Robert Parik
    HSEBC
    0
  • 3
    Viertelfinale
    Best of 3
    Markus Bauer
    HSEBC
    1
    Bernhard Berndl
    HSEBC
    2
  • 4
    Viertelfinale
    Best of 3
    Alexander Kahl
    KSC
    2
    Felix Knoll
    FBC
    0
  • 1
    Semifinale
    Best of 3
    Dieter Kuneth
    HSEBC
    0
    Chang Liang Chen
    KSC
    2
  • 2
    Semifinale
    Best of 3
    Bernhard Berndl
    HSEBC
    0
    Alexander Kahl
    KSC
    2
  • Finale
    Best of 5
    Chang Liang Chen
    KSC
    1
    Alexander Kahl
    KSC
    3

    Spiel um Platz 3
    Best of 3
    Dieter Kuneth
    HSEBC
    1
    Bernhard Berndl
    HSEBC
    2

flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix