flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix
Gruppe A
Best of 3
MP MW Diff Pos
Bernhard Müllner
15 Reds
-2 : 12 : 022+31
Werner Perschl
HSEBC
1 : 2-2 : 021+12
Walter Kunz
HSEBC
0 : 20 : 2-20-43
 
Gruppe B
Best of 3
MP MW Diff Pos
Ebrahim Baghi
15 Reds
-2 : 11 : 22102
Helmut Oswald
1. UWBC
1 : 2-2 : 021+11
Clemens Kunkel
15 Reds
2 : 10 : 2-21-13
 
Gruppe C
Best of 3
MP MW Diff Pos
Richard Kornberger
TSG
-2 : 02 : 12 : 033+51
Robert Parik
HSEBC
0 : 2-1 : 22 : 031-13
Günther Eckhart
1. UWBC
1 : 22 : 1-2 : 032+22
Gerhard Wolf
15 Reds
0 : 20 : 20 : 2-30-64
Gruppe D
Best of 3
MP MW Diff Pos
Clausdieter Franschitz
BULLS
-2 : 12 : 02 : 033+51
Christian Hochmayer
FBC
1 : 2-2 : 02 : 032+32
Romana Freudenthaler
1. UWBC
0 : 20 : 2-2 : 131-33
Alfred Buchacher
CSW
0 : 20 : 21 : 2-30-54
Gruppe E
Best of 3
MP MW Diff Pos
Alexander Trinkl
15 Reds
-2 : 02 : 02 : 133+51
Franz Pfeiler
1. UWBC
0 : 2-2 : 12 : 13202
Siegfried Roither
TSG
0 : 21 : 2-1 : 230-44
Günter Kaschmitter
HSV-KM
1 : 21 : 22 : 1-31-13
Gruppe F
Best of 3
MP MW Diff Pos
Bernhard Wallner
15 Reds
-0 : 22 : 02 : 132+12
Peter Köppl
PBSCE
2 : 0-2 : 02 : 033+61
Renato Ernstbrunner
OBV
0 : 20 : 2-1 : 230-54
Natalie Rienzner
OBV
1 : 20 : 22 : 1-31-23
  • 1
    Last 16
    Best of 3
    Bernhard Müllner
    15 Reds
    1
    Freilos 0
  • 2
    Last 16
    Best of 3
    Bernhard Wallner
    15 Reds
    2
    Günther Eckhart
    1. UWBC
    1
  • 3
    Last 16
    Best of 3
    Alexander Trinkl
    15 Reds
    1
    Ebrahim Baghi
    15 Reds
    2
  • 4
    Last 16
    Best of 3
    Clausdieter Franschitz
    BULLS
    1
    Freilos 0
  • 5
    Last 16
    Best of 3
    Richard Kornberger
    TSG
    1
    Freilos 0
  • 6
    Last 16
    Best of 3
    Peter Köppl
    PBSCE
    2
    Werner Perschl
    HSEBC
    1
  • 7
    Last 16
    Best of 3
    Franz Pfeiler
    1. UWBC
    0
    Christian Hochmayer
    FBC
    2
  • 8
    Last 16
    Best of 3
    Helmut Oswald
    1. UWBC
    1
    Freilos 0
  • 1
    Viertelfinale
    Best of 5
    Bernhard Müllner
    15 Reds
    3
    Bernhard Wallner
    15 Reds
    1
  • 2
    Viertelfinale
    Best of 5
    Ebrahim Baghi
    15 Reds
    3
    Clausdieter Franschitz
    BULLS
    1
  • 3
    Viertelfinale
    Best of 5
    Richard Kornberger
    TSG
    1
    Peter Köppl
    PBSCE
    3
  • 4
    Viertelfinale
    Best of 5
    Christian Hochmayer
    FBC
    3
    Helmut Oswald
    1. UWBC
    1
  • 1
    Semifinale
    Best of 5
    Bernhard Müllner
    15 Reds
    2
    Ebrahim Baghi
    15 Reds
    3
  • 2
    Semifinale
    Best of 5
    Peter Köppl
    PBSCE
    2
    Christian Hochmayer
    FBC
    3
  • Finale
    Best of 5
    Ebrahim Baghi
    15 Reds
    1
    Christian Hochmayer
    FBC
    3

    Spiel um Platz 3
    Best of 3
    Bernhard Müllner
    15 Reds
    2
    Peter Köppl
    PBSCE
    0

flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix