flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix
Gruppe A
Best of 3
MP MW Diff Pos
Wolfgang Krutz
FBC
-2 : 12 : 022+31
Zlatko Blažević
KSC
1 : 2-2 : 12102
Michael Spinn
HSEBC
0 : 21 : 2-20-33
Gruppe B
Best of 3
MP MW Diff Pos
Christian Horvath
ESC
-0 : 20 : 220-43
Mateusz Piorkowski
HSEBC
2 : 0-2 : 022+41
Johannes Kubitschek
HSEBC
2 : 00 : 2-2102
Gruppe C
Best of 3
MP MW Diff Pos
Thomas Brugger
HSEBC
-2 : 00 : 22102
Nima Radfar
-
0 : 2-0 : 220-43
Brian Perschl
HSEBC
2 : 02 : 0-22+41
Gruppe D
Best of 3
MP MW Diff Pos
Markus Bauer
HSEBC
-0 : 21 : 220-33
Stefan Knoll
FBC
2 : 0-2 : 022+41
Adrian Cimpeanu
HSEBC
2 : 10 : 2-21-12
Gruppe E
Best of 3
MP MW Diff Pos
Alexander Klammer
HSEBC
-0 : 20 : 220-43
Felix Knoll
FBC
2 : 0-2 : 022+41
Dejan Blozic
-
2 : 00 : 2-2102
Gruppe F
Best of 3
MP MW Diff Pos
Guy Anisimov
HSEBC
-1 : 22 : 021+12
Manfred Raidl
HSEBC
2 : 1-2 : 122+21
Veca Predjeskovic
-
0 : 21 : 2-20-33
Gruppe G
Best of 3
MP MW Diff Pos
Marius Eder-Marquardt
HSEBC
-0 : 22 : 02102
Bernhard Parik
HSEBC
2 : 0-2 : 022+41
Werner Perschl
HSEBC
0 : 20 : 2-20-43
Gruppe H
Best of 5
MP MW Diff Pos
Roman Golev
-
-1 : 32 : 220.5-23
Robert Parik
HSEBC
3 : 1-1 : 32102
Drilon Buzuku
HSEBC
2 : 23 : 1-21.5+21
  • 1
    Last 16
    Best of 3
    Wolfgang Krutz
    FBC
    0
    Guy Anisimov
    HSEBC
    2
  • 2
    Last 16
    Best of 3
    Drilon Buzuku
    HSEBC
    0
    Thomas Brugger
    HSEBC
    2
  • 3
    Last 16
    Best of 3
    Felix Knoll
    FBC
    2
    Johannes Kubitschek
    HSEBC
    1
  • 4
    Last 16
    Best of 3
    Stefan Knoll
    FBC
    2
    Marius Eder-Marquardt
    HSEBC
    0
  • 5
    Last 16
    Best of 3
    Brian Perschl
    HSEBC
    2
    Robert Parik
    HSEBC
    0
  • 6
    Last 16
    Best of 3
    Manfred Raidl
    HSEBC
    0
    Zlatko Blažević
    KSC
    2
  • 7
    Last 16
    Best of 3
    Bernhard Parik
    HSEBC
    1
    Adrian Cimpeanu
    HSEBC
    2
  • 8
    Last 16
    Best of 3
    Mateusz Piorkowski
    HSEBC
    2
    Dejan Blozic
    -
    1
  • 1
    Viertelfinale
    Best of 3
    Guy Anisimov
    HSEBC
    2
    Thomas Brugger
    HSEBC
    1
  • 2
    Viertelfinale
    Best of 3
    Felix Knoll
    FBC
    1
    Stefan Knoll
    FBC
    2
  • 3
    Viertelfinale
    Best of 3
    Brian Perschl
    HSEBC
    2
    Zlatko Blažević
    KSC
    1
  • 4
    Viertelfinale
    Best of 3
    Adrian Cimpeanu
    HSEBC
    0
    Mateusz Piorkowski
    HSEBC
    2
  • 1
    Semifinale
    Best of 3
    Guy Anisimov
    HSEBC
    2
    Stefan Knoll
    FBC
    0
  • 2
    Semifinale
    Best of 3
    Brian Perschl
    HSEBC
    2
    Mateusz Piorkowski
    HSEBC
    0
  • Finale
    Best of 5
    Guy Anisimov
    HSEBC
    0
    Brian Perschl
    HSEBC
    3

    Spiel um Platz 3
    Best of 3
    Stefan Knoll
    FBC
    0
    Mateusz Piorkowski
    HSEBC
    2

flickerfix flickerfix