flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix
Gruppe A
Best of 3
MP MW Diff Pos
Mateusz Piorkowski
HSEBC
-2 : 01 : 221+12
Drilon Buzuku
HSEBC
0 : 2-0 : 220-43
Patrick Stegmeier
15 Reds
2 : 12 : 0-22+31
Gruppe B
Best of 3
MP MW Diff Pos
Lukas Zahrer
HSEBC
-2 : 12 : 022+31
Simon Holzer
-
1 : 2-1 : 220-23
Norbert Pomaroli
HSEBC
0 : 22 : 1-21-12
Gruppe C
Best of 3
MP MW Diff Pos
Dejan Blozic
-
-2 : 12 : 022+31
Michael Spinn
HSEBC
1 : 2-0 : 220-33
Veca Predjeskovic
-
0 : 22 : 0-2102
Gruppe D
Best of 3
MP MW Diff Pos
Thomas Brugger
HSEBC
-1 : 20 : 220-33
Zlatko Blažević
KSC
2 : 1-2 : 022+31
Saša Živanov
HSEBC
2 : 00 : 2-2102
Gruppe E
Best of 3
MP MW Diff Pos
Franz Starhan
HSEBC
-0 : 20 : 220-43
Wolfgang Krutz
FBC
2 : 0-0 : 22102
Robert Kaitan
HSEBC
2 : 02 : 0-22+41
Gruppe F
Best of 3
MP MW Diff Pos
Robert Parik
HSEBC
-2 : 02 : 122+31
Alexander Klammer
HSEBC
0 : 2-2 : 02102
Andreas Vavra
HSEBC
1 : 20 : 2-20-33
Gruppe G
Best of 3
MP MW Diff Pos
Toni Oberndorfer
-
-2 : 12 : 022+31
Markus Bauer
HSEBC
1 : 2-2 : 021+12
Nima Radfar
-
0 : 20 : 2-20-43
Gruppe H
Best of 3
MP MW Diff Pos
Manfred Mikulcik
KSC
-1 : 210-12
Johannes Kubitschek
HSEBC
2 : 1-11+11
 
  • 1
    Last 16
    Best of 3
    Patrick Stegmeier
    15 Reds
    2
    Alexander Klammer
    HSEBC
    0
  • 2
    Last 16
    Best of 3
    Johannes Kubitschek
    HSEBC
    0
    Veca Predjeskovic
    -
    2
  • 3
    Last 16
    Best of 3
    Robert Kaitan
    HSEBC
    0
    Norbert Pomaroli
    HSEBC
    2
  • 4
    Last 16
    Best of 3
    Zlatko Blažević
    KSC
    2
    Markus Bauer
    HSEBC
    0
  • 5
    Last 16
    Best of 3
    Dejan Blozic
    -
    2
    Manfred Mikulcik
    KSC
    0
  • 6
    Last 16
    Best of 3
    Robert Parik
    HSEBC
    0
    Mateusz Piorkowski
    HSEBC
    2
  • 7
    Last 16
    Best of 3
    Toni Oberndorfer
    -
    2
    Saša Živanov
    HSEBC
    1
  • 8
    Last 16
    Best of 3
    Lukas Zahrer
    HSEBC
    1
    Wolfgang Krutz
    FBC
    2
  • 1
    Viertelfinale
    Best of 3
    Patrick Stegmeier
    15 Reds
    2
    Veca Predjeskovic
    -
    0
  • 2
    Viertelfinale
    Best of 3
    Norbert Pomaroli
    HSEBC
    1
    Zlatko Blažević
    KSC
    2
  • 3
    Viertelfinale
    Best of 3
    Dejan Blozic
    -
    1
    Mateusz Piorkowski
    HSEBC
    2
  • 4
    Viertelfinale
    Best of 3
    Toni Oberndorfer
    -
    2
    Wolfgang Krutz
    FBC
    1
  • 1
    Semifinale
    Best of 3
    Patrick Stegmeier
    15 Reds
    2
    Zlatko Blažević
    KSC
    0
  • 2
    Semifinale
    Best of 3
    Mateusz Piorkowski
    HSEBC
    2
    Toni Oberndorfer
    -
    0
  • Finale
    Best of 3
    Patrick Stegmeier
    15 Reds
    1
    Mateusz Piorkowski
    HSEBC
    2

    Spiel um Platz 3
    Best of 1
    Zlatko Blažević
    KSC
    1
    Toni Oberndorfer
    -
    0

flickerfix flickerfix