flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix flickerfix
Gruppe A
Best of 3
MP MW Diff Pos
Stefan Knoll
FBC
-2 : 01 : 221+12
Bernhard Parik
HSEBC
0 : 2-1 : 220-33
Robert Kaitan
HSEBC
2 : 12 : 1-22+21
Gruppe B
Best of 3
MP MW Diff Pos
Thomas Marchart
HSEBC
-2 : 10 : 221-13
Saša Živanov
HSEBC
1 : 2-2 : 021+11
Zlatko Blažević
KSC
2 : 00 : 2-2102
Gruppe C
Best of 3
MP MW Diff Pos
Felix Knoll
FBC
-1 : 22 : 021+12
Stephanie Doležal
HSEBC
2 : 1-2 : 122+21
Andreas Vavra
HSEBC
0 : 21 : 2-20-33
Gruppe D
Best of 3
MP MW Diff Pos
Thomas Brugger
HSEBC
-1 : 22 : 021+12
Brian Perschl
HSEBC
2 : 1-2 : 022+31
Robert Parik
HSEBC
0 : 20 : 2-20-43
Gruppe E
Best of 3
MP MW Diff Pos
Alexander Klammer
HSEBC
-0 : 22 : 121-12
Toni Oberndorfer
-
2 : 0-2 : 022+41
Werner Perschl
HSEBC
1 : 20 : 2-20-33
Gruppe F
Best of 3
MP MW Diff Pos
Mateusz Piorkowski
HSEBC
-2 : 02 : 022+41
Gerhard Wimmer
HSEBC
0 : 2-2 : 02102
Manuel Guzmits
HSEBC
0 : 20 : 2-20-43
Gruppe G
Best of 3
MP MW Diff Pos
Oliver Typolt
HSEBC
-0 : 20 : 220-43
Norbert Pomaroli
HSEBC
2 : 0-2 : 122+31
Michael Spinn
HSEBC
2 : 01 : 2-21+12
Gruppe H
Best of 3
MP MW Diff Pos
Bernhard Berndl
HSEBC
-2 : 011+21
Karin Wannemacher
FBC
0 : 2-10-22
 
  • 1
    Last 16
    Best of 3
    Robert Kaitan
    HSEBC
    2
    Gerhard Wimmer
    HSEBC
    1
  • 2
    Last 16
    Best of 3
    Bernhard Berndl
    HSEBC
    2
    Felix Knoll
    FBC
    1
  • 3
    Last 16
    Best of 3
    Toni Oberndorfer
    -
    2
    Zlatko Blažević
    KSC
    1
  • 4
    Last 16
    Best of 3
    Brian Perschl
    HSEBC
    2
    Michael Spinn
    HSEBC
    0
  • 5
    Last 16
    Best of 3
    Stephanie Doležal
    HSEBC
    1
    Karin Wannemacher
    FBC
    2
  • 6
    Last 16
    Best of 3
    Mateusz Piorkowski
    HSEBC
    0
    Stefan Knoll
    FBC
    2
  • 7
    Last 16
    Best of 3
    Norbert Pomaroli
    HSEBC
    1
    Thomas Brugger
    HSEBC
    2
  • 8
    Last 16
    Best of 3
    Saša Živanov
    HSEBC
    0
    Alexander Klammer
    HSEBC
    2
  • 1
    Viertelfinale
    Best of 3
    Robert Kaitan
    HSEBC
    0
    Bernhard Berndl
    HSEBC
    2
  • 2
    Viertelfinale
    Best of 3
    Toni Oberndorfer
    -
    0
    Brian Perschl
    HSEBC
    2
  • 3
    Viertelfinale
    Best of 3
    Karin Wannemacher
    FBC
    0
    Stefan Knoll
    FBC
    2
  • 4
    Viertelfinale
    Best of 3
    Thomas Brugger
    HSEBC
    2
    Alexander Klammer
    HSEBC
    0
  • 1
    Semifinale
    Best of 3
    Bernhard Berndl
    HSEBC
    0
    Brian Perschl
    HSEBC
    2
  • 2
    Semifinale
    Best of 3
    Stefan Knoll
    FBC
    2
    Thomas Brugger
    HSEBC
    0
  • Finale
    Best of 5
    Brian Perschl
    HSEBC
    1
    Stefan Knoll
    FBC
    3

    Spiel um Platz 3
    Best of 3
    Bernhard Berndl
    HSEBC
    2
    Thomas Brugger
    HSEBC
    1

flickerfix flickerfix